Новини
Управління
Нормування праці Охорона праці Планування роботи Система контролю Шкільна документація Атестація педпрацівників Робота педради Реформа освіти Освітній менеджмент
Методика
Освітні технології Методичні рекомендації Діагностична робота Стан викладання Навчальні кабінети Методичний кабінет Аналіз уроку Анкетування
Учительська
Календарне планування Поурочне планування Сценарії заходів Майстер-клас Класне керівництво Тести для учителів Педагогічний словник Творчість учителів
Бібліотека
Нормативні документи Навчальні підручники Облік підручників Електронний каталог Сценарії Бланки, форми Актуальні питання
Для батьків
Сім'я і закон Сім'я і виховання Методика виховання Батьки і педагоги Здоров'я дітей Поради психолога Батьківські тести Завдання для батьків
Для учнів
Захист своїх прав Молодь і суспільство Самовиховання Як правильно вчитися? Крилаті вирази Саморозвиток Шкідливі звички Учнівські тести Цікавий Інтернет

Каталог статей

Головна » Статті » Учительська » Сценарії заходів

Україно, земле моя!

«Україно, земле моя!»

(заняття - інтелектуальна кав'ярня для учнів 5-7 класів)

Мета: формувати в учнів моральні пріоритети та сприяти збагаченню знань про державотворчі процеси в Україні; виховувати в учнів почуття патріотизму, свідомої громадянської зрілості, шанобливе ставлення до державних символів України, почуття гордості за власну державу. Формувати вміння працювати в команді, співпрацювати; розвивати увагу, пам'ять, кмітливість, ерудованість; виховувати почуття взаємоповаги, взаємодопомоги, толерантності.

Обладнання: роздатковий матеріал,мультимедійний супровід (Інструкція щодо приведення в дію презентації «Кав'ярня «Патріот» - додаток 1)

Хід заняття:

Виростай, дитино, й пам'ятай

Батьківщина - то найкращий край.

Дмитро Павличко

І. Емоційна та психологічна підготовка дітей до заняття (слайд 1)

Педагог. Україно! Моя дорога Батьківщино! З чорнозему, з любистку, з рути-м'яти, з роси, з дніпровської води, від зорі і місяця народжена!

Двадцять п'ять років минає з тих пір, коли Україна була проголошена незалежною державою. Досягнення українського народу загальновідомі. Це надбання різних верств населення протягом тривалого історичного процесу, а також величезна праця вихідців з України, що їх доля закинула за межі Вітчизни.

Усі ми - народ України, що його силою, волею, славою утвердилася на карті Українська держава - самостійна, ні від кого незалежна, вільна, суверенна держава українського народу.

На своєму історичному шляху український народ зазнав чимало трагічних випробувань. Усіх не перелічити. Це і татаро-монгольське нашестя, і навала польської шляхти та литовських князів, насильницька русифікація, колективізація, сибірське пекло, Голодомор 33-го, братовбивча війна...

Ми маємо пам'ятати, яку жахливу ціну заплатив український народ і платить зараз на сході нашої країни, в зоні проведення АТО за право жити на рідній землі. Пам'ятати, що в незалежності України, в соборності наших земель, у барвах Державного Прапора та мелодії Державного Гімну втілені ідеї й помисли повстанців. Високі символи України скроплені їхньою кров'ю, освячені їхніми молодими життями.

Слава Україні і слава Героям, які утвердили її незалежність!

Історичний день 24 серпня 1991 року було проголошено Днем Незалежності України. Цей день став національним святом нашого народу, а цю дату ми відзначаємо як державне загальнонародне свято.

Діти читають вірш

Учень 1.

Цей день не забути ніколи –

Повсюди в Україні, скрізь

Приніс він довгождану волю,

Він незалежність нам приніс.

І збулася мрія у народу,

Якої він віки волів, -

Учень 2.

Відчути смак ковтка свободи,

Піднявшись вгору із колін.

Тож квітни, рідна Україно,

На щастя і на радість всім.

Ти відзначаєш, ненько, нині

Свій день народження в красі.

І. Гребенюк

II. Повідомлення теми і завдань заняття

Пропоную продовжити спілкування з нагоди Дня Незалежності України в уявній інтелектуальній кав'ярні «Патріот». Для вас підготовлені різноманітні форми діяльності, приховані за «чашками» (слайд 2). Виконуючи завдання одне за іншим ми всі разом пригадаємо історію і значення національних символів нашої держави, основні засади Конституції України, народні свята і традиції українців.

III. Робота в групах

1. Об'єднання в ігрові команди. Гра «Дешифрувальник» (слайд 3)

Пропонуються три числових коди, за яким необхідно розшифрувати назви рослин - символів України (калина, барвінок, верба). Троє учнів, що розшифрують першими слова, стануть капітанами і далі сформують свої команди, в яких вони будуть працювати протягом заняття.

Для формування команд використовується вправа «Снігова куля». Капітани команд обирають з групи по гравцю. Далі обрані гравці залучають до своїх команд по одному чоловіку з групи і так далі, доки всі діти будуть у складі команд.

2. Гра «Криптограма» (додаток 2)

Криптограма - це завдання, у якому за допомогою чисел зашифровано вислів. Щоб розгадати його, необхідно дати відповіді на питання - таким чином кожній літері відповідатиме число. Розставивши літери у відповідні клітинки, дається змога легко прочитати вислів відомої людини.

Кожна команда отримує по одній криптограмі. По завершенню роботи відкриваються вислови на слайді 4.

Цитати для криптограм(слайд 4):

  • Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя. (Сенека)
  • Той, хто не любить своєї Батьківщини, нічого любити не може. (Байрон)
  • В дитинстві відкриваєш материк, котрий зветься потім - Батьківщина. (Л. Костенко)

3. Гра «Знайдіть відповідності» (слайд 5)

Учасники отримують окремі написи із назвами свят, предметів, дат. Завдання - правильно поєднати написи.

Команди самостійно працюють над завданням. Після закінчення роботи на слайді 5 відкриваються пари відповідностей:

24 серпня - День Незалежності

28 червня - День Конституції

19 серпня - Спаса

14 жовтня - Покрова, День українського козацтва

Конституція - основний закон України

Державні символи - герб, гімн, прапор

4. Чи знаєте ви, що ...

Існує легенда про символи держави.

Давно-давно жила жінка. І було у неї три сини. Росли сини чесними, сміливими, дуже любили свою матусю, готові були віддати за неї своє життя. Попідростали і вирішили піти у світ прославляти свою матір. Вирушив у дорогу найстарший син. Мати на згадку подарувала йому золоту корону з трьома промінцями. Пішов син між люди. І за трипроменеву корону, яка зігрівала людей і вела вперед,показувала шлях до кращого життя, дали першому синові ім'я Тризуб.

Настала черга середнього сина. Йому мати в дорогу подарувала синьо -жовтий одяг. Своїми звитяжними справами прославляв він свою матір. Одержав середній син ім'я Прапор.

А там, де був наймолодший син, завжди лунала дзвінкоголоса пісня. Адже мама своєму наймолодшому синові подарувала соловейків голос. І одержав син за свій джерельний голос, величний спів ім'я Гімн. І з того часу йдуть поруч три брати — Тризуб, Прапор, Гімн і прославляють рідну неньку.

5. Фізкультхвилинка «Україно, ми твоя надія!»

Настав час фізкультхвилинки. Тож хай звучить українська пісня, а ми разом з героями ролику будемо виконувати рухи.

6. Вікторина (слайд 6)

Вашій увазі пропонується гра-змагання з 5 запитань. Номер запитання відповідає кількості балів, яка зарахується команді за правильну відповідь. Кожна команда працює самостійно. Час виконання завдань - 4 хвилини. Після вичерпання часу - взаємоперевірка між командами та підрахунок балів.

1 бал. Вона символізує жіночу красу, дівочу чистоту. Широко використовувалась у народній обрядовості, зокрема у весільній. Назвіть цю рослину. (Калина)

  1. бали. Назвіть весільний обряд, що символізував перехід молодої до заміжнього стану. (Покривання)
  2. бали. Про яке свято в народі кажуть: «Перша - жито засіває, друга -дощем поливає, третя - снігом покриває»? (Пречиста)
  3. бали. Як називають молоде невелике деревце чи гілку, які прикрашалися квітами, калиною, пучками житнього колосся, кольоровими стрічками, і ставили у коровай? (Гільце)
  4. балів. Він першим переклав Біблію українською мовою, створив перший в Україні фонетичний правопис, написав перший історичний український роман. Хто він? (Пантелеймон Куліш)

7. Відео презентація «Україна»

IV. Підведення підсумків заняття

Національна гідність і патріотизм - ось риси характеру, на яких має відродитися Українська держава, її міць та авторитет у світі. А для цього ще з материнським молоком дитина повинна перейняти любов до своєї Вітчизни, щоб згодом на повні груди гордо заявити: «Я - українка, ти - українець, ми народились українцями на світі».

Список використаних джерел

Конкурси, турніри, вікторини для старшокласників / Уклад. О. Зуб'юк. -Тернопіль: Мандрівець, 2007. - 88 с.

Фізхвилинка «Україно, ми твоя надія!» [електронний ресурс] Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=8HvWHkDLDqM

Гасаненко О.С.,
керівник гуртків «Оригамі» та «Інтелект +»
ЦДЮТ Долинського району

Завантажити ►

Категорія: Сценарії заходів | Додав: Peter (22.07.2016)
Переглядів: 1884 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Категорії розділу
Поурочне планування [10]
Сценарії заходів [31]
Календарне планування [28]
Майстер-клас [0]
Класне керівництво [0]
Творчість учителів [0]
Пошук
Нові документи
Нові накази МОН
Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності
Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах...
Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Нові листи МОН
Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»
Про відзначення Дня захисника України
Про організацію та проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

Новини освіти
Вхід на сайт
Наше опитування
Які матеріали найпотрібніше розміщувати на сайті (вибрати один)?
Всього відповідей: 368
Джерела інформаціїСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0