Новини
Управління
Нормування праці Охорона праці Планування роботи Система контролю Шкільна документація Атестація педпрацівників Робота педради Реформа освіти Освітній менеджмент
Методика
Освітні технології Методичні рекомендації Діагностична робота Стан викладання Навчальні кабінети Методичний кабінет Аналіз уроку Анкетування
Учительська
Календарне планування Поурочне планування Сценарії заходів Майстер-клас Класне керівництво Тести для учителів Педагогічний словник Творчість учителів
Бібліотека
Нормативні документи Навчальні підручники Облік підручників Електронний каталог Сценарії Бланки, форми Актуальні питання
Для батьків
Сім'я і закон Сім'я і виховання Методика виховання Батьки і педагоги Здоров'я дітей Поради психолога Батьківські тести Завдання для батьків
Для учнів
Захист своїх прав Молодь і суспільство Самовиховання Як правильно вчитися? Крилаті вирази Саморозвиток Шкідливі звички Учнівські тести Цікавий Інтернет

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативні документи » МОН України: листи 2017

Про організацію та проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»
[ Викачати з сервера (108.5 Kb) · Скачати дистанційно () ] 20.09.2017, 17:03

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Від 19.09.2017 № 1/9-508

Департаменти (управління) освіти
і науки обласних, Київської міської
державних адміністрацій
Заклади післядипломної
педагогічної освіти

Про організацію та проведення
всеукраїнського конкурсу
«Учитель року - 2018»

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 19.06.2017 № 866 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018», рішення центрального оргкомітету всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2018» (протокол № 01 від 14.09.2017), з метою якісної організації всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018» надсилаємо умови проведення третього (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018».

Рекомендуємо провести перший та другий тури конкурсу відповідно до умов третього (заключного) туру. Звертаємо увагу на забезпечення прозорості й відкритості конкурсних випробувань першого та другого турів, висвітлення перебігу конкурсу на сайтах органів управління освітою, методичних установ.

Наголошуємо, що участь вчителів у конкурсі є добровільною.

Додаток: на 13 арк.

Заступник Міністра                                                       Павло Хобзей

 

Додаток
до листа Міністерства
освіти і науки України
від 19.09.2017 № 1/9-508

Умови та порядок проведення третього (заключного) туру
всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018»

1. Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2018» (далі – Конкурс) проводиться на виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 року № 489 «Про всеукраїнський конкурс «Учитель року», відповідно до Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 року № 638, наказу Міністерства освіти і науки України від 19.06.2017 № 866 у номінаціях: «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізика», «Фізична культура».

2. Мовою Конкурсу є державна мова. Допускається використання іноземної мови у номінації «Німецька мова».

3. Участь вчителів у Конкурсі здійснюється на добровільних засадах. Учасниками Конкурсу можуть бути педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів за основним місцем роботи, стаж педагогічної роботи яких не менше 5 років.

У Конкурсі на загальних умовах можуть брати участь викладачі загальноосвітньої підготовки професійно-технічних навчальних закладів та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

4. Для участі у Конкурсі вчителям необхідно у період з 01 по 22 жовтня 2017 року зареєструватися на платформі Конкурсу (https://aka.ms/teacheroftheyear2018), створити профіль в освітній мережі для вчителів Microsoft (https://education.microsoft.com/), на якому обов’язково розмітити відеорезюме (до 5 хв.), висновок відповідного методичного об’єднання навчального закладу про педагогічну та методичну діяльність; за бажанням можуть бути розміщені матеріали з досвіду роботи (відео та розробки уроків, позаурочних заходів, презентації, дидактичні матеріали тощо).

Реєстраційна форма для ознайомлення та орієнтовний план відеорезюме додаються.

5. У третьому (заключному) турі Конкурсу беруть участь переможці другого туру.

6. Відповідні оргкомітети другого туру до 10 березня 2018 року надсилають на поштову адресу Інституту модернізації змісту освіти (вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 36, каб. 404, м. Київ, 03035):

копію рейтингового листа другого туру Конкурсу;

заяву учасника третього (заключного) туру Конкурсу написану власноруч (додаток 1);

згоду учасника третього (заключного) туру Конкурсу на обробку персональних даних (додаток 2);

висновок міського (районного) методичного об’єднання про педагогічну та методичну діяльність вчителя (обсяг – до 2 сторінок).

7. Учасники третього (заключного) туру Конкурсу до 10 березня 2018 року надсилають на електронну адресу Конкурсу vchytel_roku@ukr.net інформаційну картку (додаток 3), портретне фото (400 х 400 пікселів).

8. Третій (заключний) тур Конкурсу проводиться в очній формі.

9. Конкурсні випробування третього (заключного) туру Конкурсу (опис додається):

9.1. Відбірковий етап:

«Тестування з фахової майстерності» (тест складається фаховим журі, містить 40 питань: 10 – психологія й педагогіка, 30 – предмет і методика викладання), 40 балів;

«Практична робота» (зміст роботи визначається фаховим журі відповідно до специфіки навчального предмета), 40 балів;

«Методичний практикум», 20 балів;

9.2. Фінальний етап:

«Урок» (теми обираються фаховим журі відповідно до чинної навчальної програми за період з вересня 2017 року до часу проведення конкурсних уроків, розподіляються серед учасників шляхом жеребкування), 60 балів;

«Навчальний проект» (проблеми для розроблення технологічних карт навчальних проектів визначаються фаховим журі з урахуванням їх актуальності та значимості, розподіляються серед конкурсантів шляхом жеребкування), 40 балів.

10. Відеозаписи конкурсних випробувань третього (заключного) туру Конкурсу розміщуються на офіційній сторінці Конкурсу.

11. Голова та члени фахових журі Конкурсу забезпечують секретність завдань конкурсних випробувань до моменту їх оприлюднення.

12. Оцінювання конкурсних випробувань третього (заключного) туру Конкурсу.

12.1. Оцінювання здійснюється за критеріями, затвердженими відповідним фаховим журі.

12.2. Оцінювання здійснюється особисто кожним членом фахового журі, який вносить бали до оціночного листа, підписує та здає його секретарю журі одразу після закінчення кожним конкурсантом відповідного конкурсного випробування.

12.3. Не допускається обговорення членами фахових журі виступів учасників під час проведення та оцінювання конкурсного випробування.

12.4. Зведені відомості кожного конкурсного випробування, рейтингові листи відбіркового та фінального етапів підписуються всіма присутніми членами фахового журі й у сканованому вигляді розміщуються на офіційній сторінці Конкурсу.

13. Для участі у фінальному етапі третього (заключного) туру Конкурсу у кожній номінації визначається 12 конкурсантів, які набрали більшу кількість балів у конкурсних випробуваннях відбіркового етапу.

У випадку однакової кількості балів перевага надається тому учасникові, який має вищий бал за конкурсне випробування «Практична робота».

Бали, набрані учасниками на відбірковому етапі Конкурсу, анулюються.

14. За загальною кількістю балів конкурсних випробувань фінального етапу членами фахового журі у кожній номінації визначається переможець та 2 лауреати, які посіли друге та третє місця.

У випадку однакової кількості балів перевага надається тому учасникові, який має вищий бал за конкурсне випробування «Урок».

15. Рішення фахового журі третього (заключного) туру Конкурсу у відповідній номінації оформляються протоколами, які підписують усі присутні члени фахового журі.

16. Підсумки відбіркового та фінального етапів третього (заключного) туру Конкурсу є колегіальним рішенням фахового журі, тому перегляду не підлягають. У разі виникнення конфліктних та суперечливих питань щодо результатів оцінювання конкурсних випробувань роз’яснення учасникам надає голова відповідного фахового журі.

17. Переможці, лауреати та учасники нагороджуються відповідними дипломами, подарунками центрального оргкомітету Конкурсу, а також можуть бути представлені до державних нагород, відзнак Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та відомчих заохочувальних відзнак.

Переможець Конкурсу у кожній номінації нагороджується грошовою премією у розмірі 5 тис. гривень; лауреати, які посіли друге та третє місця, – по 3 і 2 тис. гривень відповідно.

18. Громадське спостереження.

18.1. З метою формування незалежного уявлення про хід третього (заключного) туру Конкурсу можлива присутність представників громадських організацій, засобів масової інформації (далі – Спостерігачі).

18.2. Спостерігачі мають попередньо повідомити організаторів та зареєструватися в оргкомітеті відповідної номінації.

18.3. Під час конкурсних випробувань та процесу оцінювання в одному приміщенні можуть бути присутніми не більше двох представників від громадських організацій і двох – від засобів масової інформації.

18.4. Спостерігачі не можуть чинити вплив на перебіг третього (заключного) туру Конкурсу та його результати, перешкоджати проведенню Конкурсу, відволікати учасників та членів фахових журі тощо.

18.5. Висновок про перебіг третього (заключного) туру Конкурсу Спостерігачі мають довести до організаторів у письмовій формі.

18.6. Члени відповідних оргкомітетів та фахових журі третього (заключного) туру Конкурсу сприяють Спостерігачам у здійсненні їхніх повноважень.

Категорія: МОН України: листи 2017 | Додав: Peter
Переглядів: 4814 | Завантажень: 398 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Категорії розділу
Укази Президента [0]
МОН України: накази 2016 [397]
МОН України: листи 2016 [225]
Постанови ВР, КМ України [61]
Інші [3]
МОН України: накази 2017 [117]
Конкурси, олімпіади [0]
МОН України: листи 2017 [31]
МОН України: листи 2018 [0]
МОН України: накази 2018 [0]
Закони України [1]
Пошук
Нові документи
Нові накази МОН
Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності
Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах...
Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Нові листи МОН
Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»
Про відзначення Дня захисника України
Про організацію та проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

Новини освіти
Вхід на сайт
Наше опитування
Які матеріали найпотрібніше розміщувати на сайті (вибрати один)?
Всього відповідей: 368
Джерела інформації







Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0