Новини
Управління
Нормування праці Охорона праці Планування роботи Система контролю Шкільна документація Атестація педпрацівників Робота педради Реформа освіти Освітній менеджмент
Методика
Освітні технології Методичні рекомендації Діагностична робота Стан викладання Навчальні кабінети Методичний кабінет Аналіз уроку Анкетування
Учительська
Календарне планування Поурочне планування Сценарії заходів Майстер-клас Класне керівництво Тести для учителів Педагогічний словник Творчість учителів
Бібліотека
Нормативні документи Навчальні підручники Облік підручників Електронний каталог Сценарії Бланки, форми Актуальні питання
Для батьків
Сім'я і закон Сім'я і виховання Методика виховання Батьки і педагоги Здоров'я дітей Поради психолога Батьківські тести Завдання для батьків
Для учнів
Захист своїх прав Молодь і суспільство Самовиховання Як правильно вчитися? Крилаті вирази Саморозвиток Шкідливі звички Учнівські тести Цікавий Інтернет

Каталог статей

Головна » Статті » Для учнів » Світ професій

Куди піти вчитися? Де знайти роботу?

Куди піти вчитися? Де знайти роботу?

Ці запитання тепер найбільше хвилюють старшокласників та випускників навчальних закладів. В певній мірі дати відповіді на ці запитання допоможе стаття Максима Гардуса, опублікована у виданні «Апостроф».

2015 рік став непростим для українського ринку праці, який чутливо реагує на загальний кризовий стан економіки. Так, в минулому році роботодавці попередили про заплановане масове звільнення 444 тис. працівників, що майже вдвічі більше, ніж роком раніше. У 2016 році ситуація може дещо покращитися, але серйозної активізації найму очікувати не слід, з огляду на, що прогнозоване урядом зростання промислового виробництва буде занадто незначним і нестійким. Найгіршою ситуація буде для юристів і банківських службовців, а також у сфері промисловості. У той же час очікується зростання кількості вакансій в сфері ІТ і онлайн-бізнесу.

Підсумки минулого року не надто втішні для українського ринку зайнятості. За офіційними даними, у всіх видах економічної діяльності і майже у всіх регіонах спостерігалося зменшення середньооблікової чисельності штатних працівників.

«У грудні 2015 року середньооблікова чисельність штатних працівників становила лише 7 800 000. У порівнянні з груднем 2014 року його скоротилася на 600 тис. Чоловік. Найбільш суттєво - в промисловості, освіті, охороні здоров’я та сфері надання соціальної допомоги, а також у торгівлі та на транспорті», - розповів заступник Голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

Загальноекономічні показники також не можуть потішити. У 2015 році економічно активне населення в Україні скоротилося на 0,5% порівняно з 2014 роком. При цьому рівень зайнятості працездатного населення також скоротився на 0,5%.

Загальну тенденцію відображають і дані роботодавців. Так, протягом 2015 року роботодавці попередили про заплановане масове звільнення 444 тис. працівників, що майже вдвічі більше, ніж роком раніше (246 тис. осіб).

Всього протягом 2015 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями, становила 876 тис.

«Найбільш затребуваними у 2015 році були професії в сфері продажів - менеджер з продажу, продавець-консультант, торговий представник. За ними йдуть такі професії, як бухгалтер, менеджер по роботі з клієнтами, кухар. Третина всіх вакансій пов’язана з продажами», - розповів директор з розвитку порталу Work.ua Сергій Марченко.

Найбільш оплачуваними в 2015 році були професії в сфері IT-бізнесу. Першу сходинку, за даними Work.ua, займали розробники програмного забезпечення під Macintosh.

Фахівці відзначають ще один тренд 2015 року на ринку зайнятості - це трудова міграція в Європу.

Що стосується зростання зарплат, то в 2015 році тільки 40% компаній підвищували заробітні плати пропорційно всім своїм співробітникам, 28% - тільки ключовим співробітникам, і 33% - всім, але нерівномірно. Про це свідчить опитування Work.ua, проведене серед роботодавців.

Середньомісячна зарплата в Україні у 2015 році (грн.)

«В цілому, в гривневому еквіваленті зарплати в 2015 році зростали. Знижувала зарплату менша кількість компаній, ніж у 2014 році, а підвищувала - більша. Так, в 2015 зросла зарплата в 50,5% компаній проти 38% роком раніше», - зазначив Марченко.

За підрахунками держслужби зайнятості, найвищий рівень зайнятості - в Києві (62,3%), найнижчий - у Донецькій області (50,6%).

Найбільша кількість осіб, яких роботодавці попередили про звільнення - в Києві (79,9 тис.), а також в Харківській (35,9 тис.) і Дніпропетровській (33,8 тис.) областях.

Середньомісячна зарплата в областях України* (грудень 2015 р.)

м. Київ

8486 грн

Донецька область

5830 грн

Київська область

5489 грн

Миколаївська область

5227 грн

Одеська область

5154 грн

Запорізька область

4998 грн

Дніпропетровська область

4996 грн

Рівненська область

4775 грн

Харківська область

4653 грн

Львівська область

4643 грн

Полтавська область

4624 грн

Закарпатська область

4535 грн

Хмельницька область

4326 грн

Луганська область

4250 грн

Черкаська область

4243 грн

Волинська область

4237 грн

Сумська область

4217 грн

Вінницька область

4214 грн

Херсонська область

4155 грн

Кіровоградська область

4149 грн

Житомирська область

4091 грн

Тернопільська область

3951 грн

Чернівецька область

3924 грн

* без урахування окупованих територій

Тенденції

Лідерами за приростом вакансій є західні області країни, де стабільніша політична обстановка позитивно вплинула на економічну ситуацію.

Промисловість. «Найбільшим попитом у роботодавців користуються висококваліфіковані робітники - слюсарі, токарі, фрезерувальники, електрогазозварники, водії, робітники по ремонту електричного обладнання. Також були затребувані будівельники різних спеціальностей - малярі, муляри, плиточники», - розповів Сергій Кравченко.

Згідно з даними Work.ua, лідером за кількістю розміщених вакансій стала легка промисловість - більше третини всіх вакансій. На другому місці з 14% - харчова промисловість, а третє і четверте місця ділять меблеве виробництво і лісова промисловість.

Особливим попитом користуються вантажники, комплектувальники, складальники, оператори ліній, різноробочі, водії-перевізники, мерчандайзери, продавці, швачки, прибиральниці. В середньому, за даними порталу, рівень пропонованих зарплат для цих спеціальностей склав від 2 200 до 5 500.

Новою тенденцією для галузі також став попит на технічних директорів і головних інженерів для модернізації виробництва і переходу на європейські стандарти.

Сільське господарство. АПК - це надзвичайно важлива для країни галузь економіки, яка принесла в минулому році основну частку валютної виручки. Але зарплати в секторі як і раніше невисокі. «У сільськогосподарському секторі потрібні агрономи і зоотехніки», - уточнив Сергій Кравченко.

Ринок інформаційних технологій залишається стабільним. При цьому основний тон на ньому задають великі аутсорсингові компанії, клієнти яких знаходяться в ЄС і США.

«Девелопери заробляють більше всіх в Україні, і підтвердженням тому - велика їх кількість у десятці найбільш високооплачуваних спеціальностей. Хороший програміст середнього рівня, так званий «миддл», зазвичай заробляє від 50 тисяч гривень, залежно від проекту та мови програмування, - розповів Сергій Марченко. - А найбільш кваліфіковані, «синьйори», найчастіше заробляють від 100 тис. грн. Найцікавіше, що, незважаючи на високі заробітки, українські IT-шники постійно скаржаться на брак кадрів. На одній IT-конференції в ході дискусії керівники найбільших IT-компаній навіть закликали всіх розповідати про те, як багато можна заробляти в IТ, щоб стимулювати прихід молодих співробітників на навчання».

Найбільш затребувані в сфері IT досвідчені фахівці (рівень Middle-Senior), за напрямками PHP, JavaScript, Java розробники, Front-end розробники, NET, QA.

Банки. Збереглася тенденція масових скорочень у зв’язку з ліквідацією фінустанов. Лише кілька середніх і невеликих банків, що розвиваються, створювали нові робочі місця. Фахівці вважають, що нові робочі місця можуть з’явитися лише у фронт-офісах. Це вакансії фінансових консультантів і менеджерів по залученню клієнтів.

Товари народного споживання. Для цього сегмента ситуація із зайнятістю в 2016 році залишиться нестабільною. Експерти припускають, що збільшиться міграція персоналу в країни ЄС і СНД. Проте, найбільш затребуваними є фахівці в сфері продажів. На Work.ua таких вакансій найбільше - близько третини всіх активних пропозицій.

«Шукачам буде цікаво дізнатися, що в продажах найлегше зробити кар’єру. У жодній іншій масової професії немає стількох можливостей для кар’єрного і зарплатного росту. Справа в тому, що в продажах дуже розвинені ієрархії і багато сходинок для кар’єрного зростання, - розповів Сергій Марченко . - Можна прийти в компанію мерчандайзером, розкладати на полицях товар, а вже через кілька місяців проявити себе і отримати підвищення до торгового представника. Оскільки серед торгового персоналу традиційно висока плинність кадрів, цілком реально розраховувати на керівну посаду вже на старті кар’єри. наприклад, супервайзерів рідко коли наймають зі сторони, вважаючи за краще підвищувати когось із торгових представників».

Фріланс. Роботодавці стимулюють «віддаленку»: це дозволяє економити на оренді офісних просторів і на податки, хоча про це відкрито не говорять. Однак цей спосіб актуальний для працівників розумової праці - програмістів, творчих працівників, а також сфери обслуговування - продавців, диспетчерів. Тримати веб-розробників, маркетологів, дизайнерів, SММ-ників в штаті при скромному обсязі завдань безглуздо. Додатковим стимулом розвитку фрілансу є масове освоєння ринку онлайн-продажів середнім і малим бізнесом.

Середньомісячна зарплата за видами діяльності (грудень 2015 р.)

Авіаперевезення

21628 грн

Фінансова і страхова діяльність

9990 грн

Наукова і технічна діяльність

8424 грн

Інформація і телекомунікація

7973 грн

Державне управління і оборона

6323 грн

Промисловість

5766 грн

Будівництво

4487 грн

Освіта

4145 грн

Охорона здоров’я

4008 грн

Сільське господарство

3813 грн

Прогнози

Якщо справдяться обіцянки влади про те, що 2016 рік стане «роком економічного зростання», то ринок праці також активізується, вважають фахівці. За оптимістичним сценарієм соціально-економічного розвитку країни передбачається, що в 2016 році ВВП України зросте на 1%. При цьому кількість зайнятого населення очікується на рівні 17,9 млн. осіб.

«Згідно з опитуванням Work.ua, 43% роботодавців будуть потроху, але наймати співробітників, а 31% - мають намір істотно збільшити штат. Я думаю, 1% зростання економіки повинен принести більший, ніж 1% зростання зайнятості. Роботодавці в цьому році більш оптимістично, ніж роком раніше», - зазначив Сергій Марченко.

Найгіршою ситуація буде для юристів і банківських службовців. Кількість претендентів в цих сферах значно перевищує кількість вакансій. Малоймовірне також розширення штатів в сільському господарстві.

Непростою буде ситуація і в промисловості. Подальше падіння цін на сировинні товари на світовому ринку, як мінімум, не дозволить промисловості розширювати штати, а в гіршому випадку - навіть змусить їх скорочувати.

У той же час очікується приріст вакансій в сфері онлайн-бізнесу. Затребувані будуть фахівці з інтернет-маркетингу та інтернет-продажу.

Очікується також зростання кількості вакансій в сфері IТ. Але тут перевага буде віддана досвідченим фахівцям, оскільки ринок переповнений новачками з мінімальними навичками. «Роботодавці зацікавлені у висококваліфікованих працівниках, які володіють сучасними технологіями, технікою та обладнанням», - зазначив Сергій Кравченко.

«Три чверті роботодавців планують наймати нових співробітників у 2016 році, і лише 3,9% - скорочувати. Тут теж є позитивна динаміка щодо минулого року, - вважає Сергій Марченко. - У порівнянні з торішнім опитуванням кількість тих, хто має намір істотно розширювати штат, збільшилася на 7%. Ці оптимістичні тенденції підкріпив позитивний прогноз економічного розвитку від Мінекономрозвитку. Тепер залишилося почекати, коли попит на працівників підштовхне роботодавців підвищити заробітні плати, щоби компенсувати інфляційні процеси останніх років».

Максим Гардус

Завантажити текст ►



Джерело: http://apostrophe.com.ua/article/society/2016-02-14/gde-iskat-rabotu-v-ukraine-perspektivyi-ryinka-truda-v-2016-godu/3329
Категорія: Світ професій | Додав: Peter (14.02.2016)
Переглядів: 867 | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 0
avatar
Категорії розділу
Самовиховання [2]
Навчання [2]
Світ професій [1]
Пошук
Нові документи
Нові накази МОН
Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності
Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах...
Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Нові листи МОН
Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»
Про відзначення Дня захисника України
Про організацію та проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

Новини освіти
Вхід на сайт
Наше опитування
Які матеріали найпотрібніше розміщувати на сайті (вибрати один)?
Всього відповідей: 370
Джерела інформації







Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0