Новини
Управління
Нормування праці Охорона праці Планування роботи Система контролю Шкільна документація Атестація педпрацівників Робота педради Реформа освіти Освітній менеджмент
Методика
Освітні технології Методичні рекомендації Діагностична робота Стан викладання Навчальні кабінети Методичний кабінет Аналіз уроку Анкетування
Учительська
Календарне планування Поурочне планування Сценарії заходів Майстер-клас Класне керівництво Тести для учителів Педагогічний словник Творчість учителів
Бібліотека
Нормативні документи Навчальні підручники Облік підручників Електронний каталог Сценарії Бланки, форми Актуальні питання
Для батьків
Сім'я і закон Сім'я і виховання Методика виховання Батьки і педагоги Здоров'я дітей Поради психолога Батьківські тести Завдання для батьків
Для учнів
Захист своїх прав Молодь і суспільство Самовиховання Як правильно вчитися? Крилаті вирази Саморозвиток Шкідливі звички Учнівські тести Цікавий Інтернет

Каталог статей

Головна » Статті » Для батьків » Здоров'я дітей

Вплив планшета на дитину

Планшетні комп'ютери і смартфони міцно увійшли в повсякденне життя. Поряд з дорослими, до 90% дітей також регулярно користуються цими пристроями. Планшети здатні принести не тільки користь, але й завдати серйозної шкоди малюкам і підліткам.

У нас ґаджети набули широкого поширення порівняно недавно, тому тільки розпочато вивчення їх впливу на дітей, тоді як на Заході, зокрема, в США, такі дослідження ведуться досить давно.

За словами дитячих психотерапевтів, багато батьків дають дитині різні девайси вже з 2-х років, і навіть раніше. У 3-4 роки такі діти надають перевагу планшетам серед інших іграшок.

Чим шкодить дитині непомірне використання смартфонів і планшетів?

1. Це шкодить фізичному здоров'ю

При тривалому використанні планшета погіршується зір дитини. Постійне зосередження на екрані призводить до короткозорості, а напруження очей - до їх сухості. Це загрожує подальшим запаленням і інфікуванням.

Через тривале перебування в одній позі, з похиленою вниз головою, погіршується постава, може розвинутися викривлення хребта (особливо страждає шийний відділ).

В результаті довгого тримання ґаджета в руках, одноманітного руху пальцями по екрану, можуть виникнути патології кистей: розтягнення зв'язок, проблеми з сухожиллями, особливо це стосується великого пальця.

Можливе порушення координації між сигналами мозку і рухами рук.

Це може викликати ожиріння. При тривалому використанні планшета дитина зменшує свою рухову активність. Часто, «зависаючи» в планшеті, любить поласувати чимось смачненьким. За даними досліджень американських вчених, діти, яким дозволено виходити в Інтернет зі своєї спальні, на 30% частіше мають надмірну вагу.

2. Це впливає на відносини між дитиною і батьками

Вчені стверджують, що в період від народження до двох років мозок дитини повинен збільшитися у три рази. Нові нейрони утворюються швидше, якщо дитина постійно спілкується з батьками, чує їх голос. Завдяки цьому в головному мозку встановлюються зв'язки, які в майбутньому допомагають налагоджувати емоційні контакти з іншими людьми.

Коли батьки дають в руки дитини планшет, вивільняючи час для інших справ, неминуче скорочується час, проведений разом з малюком, страждає спілкування між ними.

Діти, які годинами сидять за ґаджетами, мають проблеми з формуванням нервових зв'язків в головному мозку. Це погано впливає на їх вмінні концентруватися на іншій людині, знижує самооцінку. Тому вони можуть зазнавати труднощів у встановленні особистих відносин в дорослому житті.

3. Це може викликати залежність

Професор психіатрії Гері Смолл називає чудову властивість технологій: вони постійно дають можливість робити і отримувати щось нове у віртуальному світі. Від цього дуже важко відмовитися, особливо дітям.

Адже це так здорово - отримати результат, якого ти захочеш, одним натисканням пальця на дисплей. Малюки моментально звикають до цього. На відміну від дорослих, вони не вміють стримувати свої імпульси і контролювати бажання. Захотів - отримав. Планшети і смартфони не вчать дітей самоконтролю, а, навпаки - дають можливість не обмежувати себе в своїх бажаннях. Це викликає залежність, схожу з наркотичною.

4. Це прискорює дитячі істерики

Планшет дуже швидко перетворюється в улюблену іграшку дитини, з якою вона не бажає розлучатися. Коли ж ви забираєте її у неї, неминучі вибухи істерики і обурення. Малюк не може змиритися з цим, і всіляко демонструє свою лють. Тому подумайте добре, даючи в руки дитини ґаджет: чи вартий тимчасовий перепочинок наступних за нею істерик?

Доктор Дженні Редескі підкреслює, що девайси - не кращий спосіб заспокоїти і відвернути дитину, адже вони не надають їй можливості сформувати внутрішні механізми саморегуляції.

5. Це погіршує сон

Ігри на планшеті і смартфоні перед сном збуджують нервову систему малюка, приводячи до труднощів засипання, до неспокійного сну вночі.

Світло, що випромінюється екраном, пригнічує вироблення гормону мелатоніну, попереджає невролог Енн МаріЧан. Це призводить до зміщення циркадних ритмів людини, збиває цикл сну і неспання. Не дозволяйте дитині гри на планшеті ввечері, і особливо - перед сном. Замініть їх спокійними спільними іграми, читанням книг.

6. Це викликає труднощі в навчанні

Дослідження підтверджують, що діти, які надмірно захоплюються девайсами, гірше вчаться. У них погіршується увага, вони не можуть зосередитися, постійно відволікаються. Можуть виникати проблеми з пам'яттю, уявою, фантазією.

Страждає вільний розумовий процес, який підміняється готовими відповідями віртуальної реальності. Дитина не відчуває необхідності самому осмислювати події реального життя. Від цього страждає швидкість розвитку сенсомоторних і візуально-рухових навичок, без яких неможливе навчання.

Нарешті, просто пропадає бажання вчитися, самому здобувати знання. Знижується мотивація навчання.

7. Це не розвиває вміння спілкуватися

При активному використанні смартфонів і планшетів живе спілкування витісняється віртуальним, особливо серед підлітків. При спілкуванні он-лайн не бачиш обличчя людини, її міміки, жестів, поз, які багато здатні сказати про емоції. Це не дає можливості розвивати соціальні навички, необхідні для успішної взаємодії з людьми.

Віртуальне спілкування позбавляє дитину можливості побачити реакцію іншої людини, а значить - не дає можливості подумати про наслідки своїх слів і дій.

8. Це може викликати психічні відхилення

Психологи застерігають, що велика кількість часу, проведеного дитиною за планшетом або смартфоном, сприяє психічним розладам. У дітей можуть виникнути депресії, неврози, підвищена тривожність, відсутність прихильності до батьків.

Легкодоступна інформація в Інтернеті, яка не відповідає віку дитини, може привести до психозу, порушень в поведінці, раннього статевого потягу.

При спілкуванні в соціальних мережах є велика ймовірність наштовхнутися на психічно хворих людей, педофілів.

9. Це збільшує дитячу агресивність

Сучасний світ агресивний і жорстокий. Діти, які не обмежені в користуванні ґаджетами, стають ще більш агресивними. Адже комп'ютерні герої не відчувають болю і страждань, їм не треба співпереживати і співчувати.

Величезна кількість ігор провокує дитячу жорстокість, зменшують чутливість до насильства. Коли на екрані кров тече рікою, починає здаватися, що це нормально. Таке ставлення багато дітей переносять в реальне життя. Вони починають знущатися над однолітками, бити слабших. На сьогоднішній день є чимало випадків, коли підлітки беруть в руки зброю і розстрілюють людей.

10. Це призводить до соціальної тривожності

Надмірне захоплення комп'ютерними пристроями не дає можливості розвивати уміння спілкуватися, підвищувати навички комунікації. Це призводить до того, що діти починають відчувати тривожність в ситуаціях, які вимагають живого спілкування. Вони не знають, з чого почати розмову, як підтримати бесіду, вести себе серед інших людей. Часто це викликає страх, невпевненість у собі, нервозність. Підлітки починають уникати таких ситуацій, ще більш занурюючись у віртуальний світ, де не треба спілкуватися з живою людиною. Виходить замкнуте коло.

Так чи варто давати дитині планшет або смартфон? Вирішувати, звичайно ж, батькам. Безперечні і плюси таких пристроїв. Вони можуть допомагати в навчанні, розвивати певні навички, збагачувати знання дитини. Але дорослим потрібно користуватися такими помічниками дуже обережно. Тому що дуже швидко з доброго друга планшет може стати їхнім лютим ворогом.

Категорія: Здоров'я дітей | Додав: Peter (24.02.2017)
Переглядів: 938 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Категорії розділу
Сім'я і закон [0]
Сім'я і виховання [1]
Методика виховання [0]
Батьки і педагоги [0]
Здоров'я дітей [1]
Поради психолога [0]
Завдання для батьків [0]
Пошук
Нові документи
Нові накази МОН
Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності
Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах...
Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Нові листи МОН
Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»
Про відзначення Дня захисника України
Про організацію та проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

Новини освіти
Вхід на сайт
Наше опитування
Які матеріали найпотрібніше розміщувати на сайті (вибрати один)?
Всього відповідей: 368
Джерела інформаціїСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0