|
Міністерство освіти і науки України конкретизувало вимоги до виконання інваріантної складової Типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів усіх ступенів.
|
Про це йдеться у наказі МОН від 11.07.2017 № 1015 «Про внесення змін до деяких наказів МОН».
Тепер, з урахуванням вказаного наказу, при складанні робочих навчальних планів на основі Типових навчальних планів загальноосвітні навчальні заклади повинні дотримуватися двох вимог:
1) вилучення предметів інваріантної складової не допускається,
2) години на вивчення предметів інваріантної складової можуть зменшуватися не більше ніж удвічі порівняно з показниками Типових навчальних планів.
Ці уточнення досить важливі, оскільки чинні Державний стандарт початкової загальної освіти та Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти передбачають збереження тільки освітніх галузей, а не навчальних предметів у межах освітньої галузі.
Так, у Державному стандарті початкової загальної освіти підкреслюється, що виключення з інваріантної складової будь-якої з освітніх галузей порушує цілісність загальноосвітньої підготовки на рівні початкової освіти і наступність основної школи. В інваріантній складовій Базового навчального плану визначено мінімально необхідну кількість навчальних годин на вивчення кожної освітньої галузі.
На основі Базового навчального плану, який визначає загальні засади організації навчально-виховного процесу у початковій школі, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту розробляє типові навчальні плани для загальноосвітніх навчальних закладів, у яких зміст освітніх галузей реалізується шляхом вивчення навчальних предметів і курсів інваріантної складової. На основі типових навчальних планів навчальні заклади складають щороку робочі навчальні плани, в яких конкретизується варіативна складова початкової загальної освіти з урахуванням особливостей організації навчального процесу.
У Пояснювальній записці до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня дається тлумачення перерозподілу годин всередині галузі та між галузями: «Загальноосвітнім навчальним закладам дозволяється перерозподіляти години всередині галузі за погодженням із управлінням освіти, у підпорядкуванні якого знаходиться навчальний заклад. Перерозподіл годин між галузями здійснюється за погодженням з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України».
|