 |
Київська гімназія східних мов № 1 до свого 80-річчя отримала 3 лінгафонні кабінети, принтери, комп’ютери та інше обладнання в рамках допомоги Уряду Китайської Народної Республіки.
|
Як повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України, 22 листопада 2016 року відбулася церемонія урочистого відкриття лінгафонних кабінетів за участю Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і Надзвичайного і Повноважного Посла Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вея.
Відкриття лінгафонних кабінетів здійснено в рамках виконання Угоди (у формі обміну листами) між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про надання Міністерству освіти і науки України лінгвістичного обладнання для оснащення Київської гімназії східних мов № 1, відповідно до якої у серпні 2016 року Міністерство освіти і науки України у вигляді безоплатної допомоги отримало від Уряду Китайської Народної Республіки та передало Київській гімназії східних мов № 1 для встановлення лінгвістичне обладнання на загальну суму 1,5 мільйонів китайських юанів.
Витрати, необхідні для реалізації цього проекту, здійснюються в рамках безоплатної допомоги, визначеної Угодою між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про надання Уряду України безоплатної допомоги від 02.07.2009.
Все було би зрозумілим, якби не прозвучали слова Лілії Гриневич під час згаданої урочистої церемонії: «Ми розуміємо, що обладнання, яке було передано Київській гімназії східних мов № 1 – це лише невеличка частка допомоги, що надав китайський народ Україні. Зараз у нас на складах знаходиться 23,5 тис. комп’ютерів, на які ми маємо встановити програмне забезпечення. У нас триває тендер на це програмне забезпечення, і щойно воно буде встановлено, ми обладнаємо цими комп’ютерами 1 тис. шкіл в Україні».
Згадана Угода (у формі обміну листами) між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про надання комп'ютерного обладнання Секретаріату Кабінету Міністрів України від 05.12.2014 передбачала, що «Отримувач після прибуття вищевказаного обладнання до м. Києва зобов’язується здійснити митне оформлення, отримати обладнання, забезпечити його перевезення до місця встановлення та взяти на себе необхідні витрати на проведення цих робіт» та «Після прибуття обладнання представники Отримувача та Китайської Сторони разом звірять якість, кількість, специфікацію поставленого обладнання та підпишуть Акт приймання-передачі».
З метою належного виконання зобов’язань Міністерства освіти і науки України щодо отримання, розподілу та передачі комп’ютерного обладнання, передбачених Угодою (у формі обміну листами) між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки від 05 грудня 2014 року видано наказ від 02.08.2016 № 916 «Про затвердження Плану розподілу комп’ютерного обладнання з КНР», відповідно до якого комп’ютерним обладнанням мають бути забезпечені 2,4 тис. навчальних закладів. При цьому важливо зауважити, що названа під час церемонії загальна кількість комп’ютерів (23,5 тис.) відповідає кількості, вказаній у даному наказі.
Ось і виникає природне запитання:
- Куди поділися 1,4 тис. навчальних закладів?
Сформулювати запитання інакше?
|