Новини
Управління
Нормування праці Охорона праці Планування роботи Система контролю Шкільна документація Атестація педпрацівників Робота педради Реформа освіти Освітній менеджмент
Методика
Освітні технології Методичні рекомендації Діагностична робота Стан викладання Навчальні кабінети Методичний кабінет Аналіз уроку Анкетування
Учительська
Календарне планування Поурочне планування Сценарії заходів Майстер-клас Класне керівництво Тести для учителів Педагогічний словник Творчість учителів
Бібліотека
Нормативні документи Навчальні підручники Облік підручників Електронний каталог Сценарії Бланки, форми Актуальні питання
Для батьків
Сім'я і закон Сім'я і виховання Методика виховання Батьки і педагоги Здоров'я дітей Поради психолога Батьківські тести Завдання для батьків
Для учнів
Захист своїх прав Молодь і суспільство Самовиховання Як правильно вчитися? Крилаті вирази Саморозвиток Шкідливі звички Учнівські тести Цікавий Інтернет

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативні документи » Постанови ВР, КМ України

Про затвердження Порядку проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і присвоєння їм відповідних категорій
[ Викачати з сервера (54.5 Kb) · Скачати дистанційно () ] 16.12.2014, 21:11

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 28 квітня 2009 р. № 426
Київ

Про затвердження Порядку проведення державної атестації дитячих закладів
оздоровлення та відпочинку і присвоєння їм відповідних категорій

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 556 від 20.06.2012, № 310 від 24.04.2013}

Відповідно до статті 34 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і присвоєння їм відповідних категорій, що додається.

Прем'єр-міністр України                                                                   Ю.ТИМОШЕНКО

Інд. 28                                    

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 квітня 2009 р. № 426
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2012 р. № 556)

ПОРЯДОК
проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і присвоєння їм відповідних категорій

1. Цей Порядок визначає механізм проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (далі - заклади) і присвоєння їм відповідних категорій.

Дія цього Порядку не поширюється на оздоровчі заклади для дітей та молоді, державна атестація яких проводиться відповідно до Закону України «Про позашкільну освіту».

2. Державна атестація є формою державного контролю за діяльністю закладів незалежно від їх підпорядкування та форми власності і проводиться з метою забезпечення реалізації єдиної державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, оцінки стану організації та здійснення оздоровчо-виховного процесу, матеріально-технічної бази закладу і забезпечення відповідними фахівцями.

3. Державна атестація закладів проводиться не рідше одного разу на п’ять років під час надання ними послуг з оздоровлення та відпочинку.

4. Державну атестацію проводять:

закладів державної форми власності - Мінсоцполітики із залученням представників інших центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади;

закладів комунальної та приватної форми власності залежно від місця їх розташування - Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурний підрозділ з питань сім’ї та дітей обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації (далі - уповноважений орган).

5. Державна атестація закладів проводиться згідно з планом, який складається та затверджується на п’ять років. План проведення державної атестації закладів державної форми власності затверджується Міністром соціальної політики, комунальної та приватної форми власності - керівником уповноваженого органу. План доводиться до відома керівника закладу не пізніше, ніж за рік до початку проведення державної атестації.

6. Державна атестація закладів проводиться експертними комісіями. Експертна комісія, що проводить державну атестацію закладів державної форми власності, утворюється за рішенням Міністра соціальної політики. Експертні комісії, що проводять державну атестацію закладів комунальної чи приватної форми власності, - за рішенням керівника уповноваженого органу.

До складу експертної комісії входять представники Мінсоцполітики, інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади, уповноваженого органу у кількості не більш як п’ять осіб, що мають відповідну професійну кваліфікацію, практичний досвід роботи, володіють необхідними знаннями та навичками.

До складу експертної комісії не включаються працівники закладу, в якому проводиться державна атестація, або особи, діяльність яких пов’язана з роботою такого закладу.

7. Типове положення про експертну комісію та її склад затверджується Мінсоцполітики.

8. Керівник закладу не пізніше, ніж за два місяці до проведення державної атестації, подає експертній комісії інформаційно-аналітичну довідку за міжатестаційний період про діяльність закладу, а саме: про дотримання вимог державних соціальних стандартів оздоровлення та відпочинку дітей у частині матеріально-технічного, кадрового і методичного забезпечення, організації та здійснення оздоровчо-виховного процесу, організації дозвілля та медичного обслуговування.

До інформаційно-аналітичної довідки додаються завірені керівником закладу копії:

статуту (положення);

виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

акта на право користування землею;

штатного розпису;

технічного паспорта;

калькуляції вартості путівки;

виховних та оздоровчих планів і програм, відповідно до яких працює заклад.

9. У разі виявлення порушень у діяльності закладу, що можуть вплинути на стан здоров’я дітей, проводиться позачергова державна атестація:

у закладах державної форми власності - за рішенням Мінсоцполітики із залученням представників інших центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади;

у закладах комунальної чи приватної форми власності - за рішенням Мінсоцполітики та уповноваженого органу.

10. Строк проведення державної атестації закладу не повинен перевищувати 15 календарних днів.

11. За результатами проведення державної атестації експертна комісія, до складу якої входять представники Мінсоцполітики, складає протягом 20 робочих днів акт, у якому зазначаються висновки комісії та пропозиції щодо присвоєння закладу відповідної категорії. Зазначений акт складається у двох примірниках, один з яких зберігається в експертній комісії, а другий видається керівникові закладу. На підставі акта експертною комісією приймається рішення про визнання закладу атестованим та присвоєння йому відповідної категорії.

За результатами проведення державної атестації експертна комісія, до складу якої входять представники уповноваженого органу, складає протягом 20 робочих днів акт, у якому зазначаються висновки комісії за основними напрямами діяльності та пропозиції щодо визнання закладу атестованим з присвоєнням відповідної категорії. Зазначений акт складається у трьох примірниках, один з яких зберігається в експертній комісії уповноваженого органу, другий видається керівникові закладу, а третій подається до Мінсоцполітики.

Форма акта затверджується Мінсоцполітики.

Експертна комісія Мінсоцполітики у місячний строк розглядає подані матеріали та готує висновок про атестацію закладу та присвоєння йому відповідної категорії.

На підставі акта та висновку експертна комісія Мінсоцполітики приймає рішення про визнання закладу атестованим і доводить його до відома керівника закладу та уповноваженого органу, що проводив державну атестацію.

За результатами державної атестації закладу може бути присвоєна вища, перша, друга або третя категорія. Критерії присвоєння закладу відповідної категорії затверджуються Мінсоцполітики.

12. У разі незгоди з висновком експертної комісії керівник закладу:

комунальної чи приватної форми власності - протягом 10 робочих днів з дня отримання акта, зазначеного у пункті 11 цього Порядку, може його оскаржити до Мінсоцполітики. За результатами розгляду скарги експертна комісія Мінсоцполітики в погоджений з керівником закладу строк може прийняти рішення про проведення повторної державної атестації. Висновок, підготовлений за результатами повторної державної атестації, може бути оскаржено до суду;

державної форми власності - може оскаржити висновок експертної комісії до суду.

13. Закладу, який пройшов державну атестацію, Мінсоцполітики видає свідоцтво затвердженого ним зразка.

14. У разі коли під час проведення державної атестації виявлено, що умови організації оздоровлення та відпочинку закладу не відповідають державним соціальним стандартам оздоровлення та відпочинку дітей, заклад визнається таким, що не пройшов атестацію. При цьому експертна комісія з’ясовує причини незадовільної роботи та в установленому порядку приймає рішення щодо усунення недоліків. Такий заклад не може залучатися до організації оздоровлення та відпочинку дітей, що здійснюються за рахунок бюджетних коштів.

15. Результати державної атестації оприлюднюються на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

16. Витрати, пов’язані з організацією і проведенням державної атестації або повторної державної атестації закладу, здійснюються за рахунок коштів органу, що проводить державну атестацію.

17. За особами, які залучаються до роботи в експертних комісіях на час проведення державної атестації закладу, зберігається заробітна плата за основним місцем роботи.

Джерело: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/426-2009-%D0%BF

Категорія: Постанови ВР, КМ України | Додав: Peter
Переглядів: 787 | Завантажень: 248 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Категорії розділу
Укази Президента [0]
МОН України: накази 2016 [397]
МОН України: листи 2016 [225]
Постанови ВР, КМ України [61]
Інші [3]
МОН України: накази 2017 [117]
Конкурси, олімпіади [0]
МОН України: листи 2017 [31]
МОН України: листи 2018 [0]
МОН України: накази 2018 [0]
Закони України [1]
Пошук
Нові документи
Нові накази МОН
Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності
Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах...
Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Нові листи МОН
Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»
Про відзначення Дня захисника України
Про організацію та проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

Новини освіти
Вхід на сайт
Наше опитування
Які матеріали найпотрібніше розміщувати на сайті (вибрати один)?
Всього відповідей: 369
Джерела інформаціїСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0