Новини
Управління
Нормування праці Охорона праці Планування роботи Система контролю Шкільна документація Атестація педпрацівників Робота педради Реформа освіти Освітній менеджмент
Методика
Освітні технології Методичні рекомендації Діагностична робота Стан викладання Навчальні кабінети Методичний кабінет Аналіз уроку Анкетування
Учительська
Календарне планування Поурочне планування Сценарії заходів Майстер-клас Класне керівництво Тести для учителів Педагогічний словник Творчість учителів
Бібліотека
Нормативні документи Навчальні підручники Облік підручників Електронний каталог Сценарії Бланки, форми Актуальні питання
Для батьків
Сім'я і закон Сім'я і виховання Методика виховання Батьки і педагоги Здоров'я дітей Поради психолога Батьківські тести Завдання для батьків
Для учнів
Захист своїх прав Молодь і суспільство Самовиховання Як правильно вчитися? Крилаті вирази Саморозвиток Шкідливі звички Учнівські тести Цікавий Інтернет

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативні документи » МОН України: накази 2017

Про модернізацію навчальних програм з української мови для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами нац. меншин ..
[ Викачати з сервера (45.5 Kb) · Скачати дистанційно () ] 05.02.2017, 19:08

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

м. Київ
20.01.2017                                            № 84

Про модернізацію навчальних програм
з української мови для 5-9 класів
загальноосвітніх навчальних закладів
з навчанням мовами національних
меншин та навчальних програм з мов
і літератур національних меншин

Відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р, та з метою модернізації навчальних програм з української мови для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин та навчальних програм з мов і літератур національних меншин на основі компетентнісного підходу

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити перелік місцевих органів управління освітою, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, наукових установ, відповідальних за здійснення організації роботи з модернізації навчальних програм з української мови для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин та навчальних програм з мов і літератур національних меншин, що додається.

2. Місцевим органам управління освітою спільно з обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти, Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» в межах компетенції:

2.1. До 31.01.2017, згідно з додатком, утворити робочі групи з модернізації навчальних програм, що розміщені на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programi-z-mov-ta-literatur-dlya-5-9-klasiv-znz-z-navchannyam-movami-naczionalnix-menshin.html, долучивши до складу робочих груп вчителів, методистів, викладачів, вчених, авторів навчальних програм.

2.2. Забезпечити роботу відповідних робочих груп.

2.3. До 01.03.2017 розробити проекти навчальних програм

2.4. У період з 02.03.2017 до 15.03.2017 організувати проведення презентацій проектів навчальних програм за участю педагогічної, батьківської громадськості та представників громадських організацій національних меншин.

2.5. До 20.03.2017 розмістити проекти навчальних програм на сайтах департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти для громадського обговорення.

2.6. До 31.03.2017 надати доопрацьовані за результатами громадського обговорення проекти навчальних програм для розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства (www.mon.gov.ua).

2.7. До 02.05.2017 р. доопрацювати проекти навчальних програм за наслідками громадського обговорення з урахуванням зауважень.

3. Місцевими органами управління освітою, Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» в межах компетенції визначаються дати та місце проведення засідань робочих груп.

4. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.) спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту, освіти» (Ткаченко В. В.) подати проекти навчальних програм на затвердження в установленому законодавством порядку.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П. К.

Міністр                                                                        Л. М. Гриневич

 

Затверджено
наказ Міністерства
освіти і науки
20.01.2017 № 84

Перелік місцевих органів управління освітою, обласних інститутів
післядипломної педагогічної освіти, наукових установ, відповідальних за
здійснення організації роботи з модернізації чинних навчальних програм
з української мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням
мовами національних меншин та навчальних програм з мов і літератур
національних меншин для 5-9 класів

1. Департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, обласний інститут післядипломної педагогічної освіти - навчальна програма з новогрецької мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.

2. Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатська філія Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», обласний інститут післядипломної педагогічної освіти - навчальні програми з української, угорської мов та інтегрованого курсу «Література» (угорська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою; угорської, словацької мов для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою, інтегрованого курсу «Література» (словацька та зарубіжна).

3. Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Дрогобицька філія Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», обласний інститут післядипломної педагогічної освіти - навчальні програми з української, польської мов та інтегрованого курсу «Література» (польська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою; польської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.

4. Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, Одеська філія Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», обласний інститут післядипломної педагогічної освіти - навчальні програми з української, молдовської мов та інтегрованого курсу «Література» (молдовська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою; молдовська, болгарська мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.

5. Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, Одеська філія  Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», обласний інститут післядипломної педагогічної освіти - навчальні програми з гагаузької, ромської мов для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.

6. Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецька філія Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», обласний інститут післядипломної педагогічної освіти - навчальні програми з української, румунської мов та інтегрованого курсу «Література» (румунська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунською мовою; румунської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.

7. Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» - навчальні програми з української, російської мов та інтегрованого курсу «Література» (російська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою; івриту, російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою.

Директор департаменту
загальної середньої та дошкільної освіти                     Ю. Г. Кононенко

Категорія: МОН України: накази 2017 | Додав: Peter
Переглядів: 432 | Завантажень: 96 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Категорії розділу
Укази Президента [0]
МОН України: накази 2016 [397]
МОН України: листи 2016 [225]
Постанови ВР, КМ України [61]
Інші [3]
МОН України: накази 2017 [117]
Конкурси, олімпіади [0]
МОН України: листи 2017 [31]
МОН України: листи 2018 [0]
МОН України: накази 2018 [0]
Закони України [1]
Пошук
Нові документи
Нові накази МОН
Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності
Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах...
Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Нові листи МОН
Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»
Про відзначення Дня захисника України
Про організацію та проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

Новини освіти
Вхід на сайт
Наше опитування
Які матеріали найпотрібніше розміщувати на сайті (вибрати один)?
Всього відповідей: 343
Джерела інформаціїСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0