Новини
Управління
Нормування праці Охорона праці Планування роботи Система контролю Шкільна документація Атестація педпрацівників Робота педради Реформа освіти Освітній менеджмент
Методика
Освітні технології Методичні рекомендації Діагностична робота Стан викладання Навчальні кабінети Методичний кабінет Аналіз уроку Анкетування
Учительська
Календарне планування Поурочне планування Сценарії заходів Майстер-клас Класне керівництво Тести для учителів Педагогічний словник Творчість учителів
Бібліотека
Нормативні документи Навчальні підручники Облік підручників Електронний каталог Сценарії Бланки, форми Актуальні питання
Для батьків
Сім'я і закон Сім'я і виховання Методика виховання Батьки і педагоги Здоров'я дітей Поради психолога Батьківські тести Завдання для батьків
Для учнів
Захист своїх прав Молодь і суспільство Самовиховання Як правильно вчитися? Крилаті вирази Саморозвиток Шкідливі звички Учнівські тести Цікавий Інтернет

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативні документи » МОН України: листи 2017

Щодо документа, що посвідчує особу
[ Викачати з сервера (32.5 Kb) · Скачати дистанційно () ] 21.06.2017, 15:59

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Від 21.06.2017 № 1/9-342

Директорам департаментів, начальникам
управлінь освіти і науки обласних та
Київської міської державних адміністрацій
Керівникам навчальних закладів
Державне підприємство «Інфоресурс»
Державна інспекція навчальних закладів

Щодо документа, що посвідчує особу

Міністерство освіти і науки України звертає увагу, що пунктом 6 розділу VI Умов прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2017 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 14 квітня 2017 року № 599, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 13 травня 2017 року за № 610/30478, та пунктом 6 розділу VI Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 13 жовтня 2016 року № 1236, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2016 року за № 1515/29645, встановлено, що до заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає, зокрема, копію документа, що посвідчує особу.

Відповідно до частини першої статті 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (далі - Закон) документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України є: а) паспорт громадянина України; б) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; в) дипломатичний паспорт України; г) службовий паспорт України; ґ) посвідчення особи моряка; д) посвідчення члена екіпажу; е) посвідчення особи на повернення в Україну; є) тимчасове посвідчення громадянина України; та документами, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус є: а) посвідчення водія; б) посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон; в) посвідка на постійне проживання; г) посвідка на тимчасове проживання; ґ) картка мігранта; д) посвідчення біженця; е) проїзний документ біженця; є) посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; ж) проїзний документ особи, якій надано додатковий захист.

Відповідно до статті 21 Закону паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов'язаний отримати паспорт громадянина України. Паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. Зазначаємо, що з 01 жовтня 2016 року набрали чинності зміни до статті 21 Закону в частині встановлення зобов'язання отримання паспорту громадянина України після досягнення чотирнадцятирічного віку.

Додатково зазначаємо, що відповідно до пункту 1 розділу V Закону документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, видані до дня набрання чинності цим Законом, є чинними до закінчення строку їх дії та не підлягають обов'язковій заміні.

Враховуючи завантаженість підрозділів Державної міграційної служби України та численні звернення громадян та навчальних закладів, що здійснюють набір у 2017 році на основі базової загальної середньої освіти для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, Міністерство освіти і науки України дозволяє прийом на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2017 році на основі свідоцтва про народження вступника в разі відсутності в нього документа, що посвідчує особу відповідно до Закону.

Зосереджуємо увагу керівників загальноосвітніх навчальних закладів на необхідності повідомити учням та їхнім батькам про обов'язковість виконання Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» в частині отримання паспорта громадянина України при досягненні чотирнадцятирічного віку.

Міністр                                                                          Лілія Гриневич

Категорія: МОН України: листи 2017 | Додав: Peter
Переглядів: 616 | Завантажень: 87 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Категорії розділу
Укази Президента [0]
МОН України: накази 2016 [397]
МОН України: листи 2016 [225]
Постанови ВР, КМ України [61]
Інші [3]
МОН України: накази 2017 [117]
Конкурси, олімпіади [0]
МОН України: листи 2017 [31]
МОН України: листи 2018 [0]
МОН України: накази 2018 [0]
Закони України [1]
Пошук
Нові документи
Нові накази МОН
Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності
Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах...
Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Нові листи МОН
Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»
Про відзначення Дня захисника України
Про організацію та проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

Новини освіти
Вхід на сайт
Наше опитування
Які матеріали найпотрібніше розміщувати на сайті (вибрати один)?
Всього відповідей: 337
Джерела інформації







Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0