Новини
Управління
Нормування праці Охорона праці Планування роботи Система контролю Шкільна документація Атестація педпрацівників Робота педради Реформа освіти Освітній менеджмент
Методика
Освітні технології Методичні рекомендації Діагностична робота Стан викладання Навчальні кабінети Методичний кабінет Аналіз уроку Анкетування
Учительська
Календарне планування Поурочне планування Сценарії заходів Майстер-клас Класне керівництво Тести для учителів Педагогічний словник Творчість учителів
Бібліотека
Нормативні документи Навчальні підручники Облік підручників Електронний каталог Сценарії Бланки, форми Актуальні питання
Для батьків
Сім'я і закон Сім'я і виховання Методика виховання Батьки і педагоги Здоров'я дітей Поради психолога Батьківські тести Завдання для батьків
Для учнів
Захист своїх прав Молодь і суспільство Самовиховання Як правильно вчитися? Крилаті вирази Саморозвиток Шкідливі звички Учнівські тести Цікавий Інтернет

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативні документи » МОН України: накази 2016

Про надання грифів Міністерства освіти і науки України навчальній літературі для дітей з особливими освітніми потребами
[ Викачати з сервера (43.5 Kb) · Скачати дистанційно () ] 13.05.2016, 10:37

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

м. Київ
29.04.2016                                        № 476

Про надання грифів Міністерства
освіти і науки України навчальній
літературі для дітей з особливими
освітніми потребами

Відповідно до пункту 1.8. Порядку надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17 червня 2008 р. № 537, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 липня 2008 р. за № 628/15319, з метою реалізації рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 28.04.2016 року (протокол № 5/1-19) «Про надання грифів Міністерства освіти і науки України навчальній літературі для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з особливими освітніми потребами»

НАКАЗУЮ:

1. Надати гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» навчальній літературі для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з особливими освітніми потребами згідно з переліком, наведеним у додатку.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П. К.

Міністр                                                                                  Л. М. Гриневич

 

Додаток
до наказу Міністерства освіти і науки України
29.04.2016 № 476

Перелік навчальної літератури
для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів
для дітей з особливими освітніми потребами, якій надається гриф
«Рекомендовано Міністерством освіти і науки України»

1. «Рельєфне малювання. 2 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей (авт. Довгопола К. С, Набоченко О. О.).

2. «Англійська мова» (3 частини) підручник для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей (авт. Карпюк О. Д.).

3. «Трудове навчання. 1 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей зі зниженим зором (авт. Ремажевська В. М., Терлецька-Павлів 1.1.).

4. «Трудове навчання. 2 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей зі зниженим зором (авт. Ремажевська В. М., Торкаєнко 1.1.).

5. «Трудове навчання. 3 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей зі зниженим зором (авт. Ремажевська В. М., Гранківська І. А.).

6. «Трудове навчання. 4 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей зі зниженим зором (авт. Ремажевська В. М., Запотоцька А. Б.).

7. «Літературне читання. 4 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей зі зниженим зором (авт. Ремажевська В. М., Терлецька-Павлів 1.1., Торкаєнко 1.1.).

8. «Буквар» підручник для підготовчого, 1 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення (авт. Колупаєва А. А., Савченко М. А., Калатало Л. С).

9. «Літературне читання. 1 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для глухих дітей (авт. Борщевська Л. В.).

10. «Українська мова. З клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для глухих дітей (авт. Марчук Т. Ф., КульбідаС. В.).

11. «Математика. 2 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей зі зниженим слухом (авт. Литвинова В. В.).

12. «Літературне читання. 3 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей зі зниженим слухом (авт. Литвичова В. В., Піканова Н. В.).

13. «Літературне читання. 4 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей зі зниженим слухом (авт. Несен Г. М.).

14. «Математика. 4 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку (авт. Прохоренко Л. І., Фесенко В. Г.).

15. «Трудове навчання. 1 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (авт. Чеботарьова О. В., Гнатенко B.C.).

16. «Українська мова. 2 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (авт. Висоцька А. М., Блеч Г. О.).

17. «Природознавство. 2 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (авт. Трикоз С. В.).

18. «Літературне читання. З клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (авт. Вавіна Л. С).

19. «Трудове навчання. Художні вироби з деревини та металу. 5 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (авт. Гащак В. М., Тименко В. П., Шевченко Ю. М.).

20. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із тяжкими порушеннями мовлення (авт. Рібцун Ю.В.).

21. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Логоритміка» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення (укл. Куравська Л. С).

22. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Лікувальна фізкультура» для підготовчих, 1-6 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення (авт. Чепурний А. В.).

23. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція мовлення» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення (авт. Трофименко Л. І., Ільяна В. М., Пригода 3. С, Грибань Г. В., Аркадьєва О. О.).

24. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток слухо-зоро-тактильного сприймання мовлення та формування вимови для глухих дітей» для підготовчих, 1-5 класів загальноосвітніх навчальних закладів зі спеціальною та інклюзивною формами навчання, навчально-реабілітаційних центрів (авт. Федоренко О. Ф., Ломакіна О. М., Васильєва В. В., Юхимович Л. Ф., Аркуша Ю. М.).

25. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток слухового сприймання та формування вимови для дітей зі зниженим слухом» для підготовчих, 1-5 класів загальноосвітніх навчальних закладів зі спеціальною та інклюзивною формами навчання, навчально-реабілітаційних центрів (авт. Федоренко О. Ф., Мала Н. І., Савчук О. О., Москаленко Т. І.).

26. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Ритміка» для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями слуху (авт. Вовченко О. А.).

27. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток мовлення» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку (авт. Омельченко І. М., Федорович Л. О.).

28. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Ритміка» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку (авт. Бабяк О. О.).

29. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (корекція особистішого розвитку) для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку (авт. Логвінова І. П., Кучеренко Ю. О.).

30. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (корекція когнітивного розвитку) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку (авт. Сак Т. В., Прохоренко Л. І.).

31. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Лікувальна фізкультура» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Остапенко Т. В., Авраменко Л. Ю., Свистун Г. М.).

32. Навчальний посібник «Орієнтування в просторі. Підготовчий клас» для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей зі зниженим зором (автори: Ремажевська В. М., Совинська О. В.).

33. Навчально-методичний посібник «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей середнього дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» (авт. Трофименко Л. І.).

34. Науково-методичний посібник «Основи психолого-педагогічної діагностики дітей із спектром аутичних порушень» (Островська К. О., Островський І. П.).

 

В. о. директора ДНУ
«Інститут модернізації змісту освіти»                 Ю. І. Завалевський

 

Категорія: МОН України: накази 2016 | Додав: Peter
Переглядів: 1674 | Завантажень: 271 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Категорії розділу
Укази Президента [0]
МОН України: накази 2016 [397]
МОН України: листи 2016 [225]
Постанови ВР, КМ України [61]
Інші [3]
МОН України: накази 2017 [117]
Конкурси, олімпіади [0]
МОН України: листи 2017 [31]
МОН України: листи 2018 [0]
МОН України: накази 2018 [0]
Закони України [1]
Пошук
Нові документи
Нові накази МОН
Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності
Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах...
Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Нові листи МОН
Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»
Про відзначення Дня захисника України
Про організацію та проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

Новини освіти
Вхід на сайт
Наше опитування
Які матеріали найпотрібніше розміщувати на сайті (вибрати один)?
Всього відповідей: 343
Джерела інформаціїСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0