Новини
Управління
Нормування праці Охорона праці Планування роботи Система контролю Шкільна документація Атестація педпрацівників Робота педради Реформа освіти Освітній менеджмент
Методика
Освітні технології Методичні рекомендації Діагностична робота Стан викладання Навчальні кабінети Методичний кабінет Аналіз уроку Анкетування
Учительська
Календарне планування Поурочне планування Сценарії заходів Майстер-клас Класне керівництво Тести для учителів Педагогічний словник Творчість учителів
Бібліотека
Нормативні документи Навчальні підручники Облік підручників Електронний каталог Сценарії Бланки, форми Актуальні питання
Для батьків
Сім'я і закон Сім'я і виховання Методика виховання Батьки і педагоги Здоров'я дітей Поради психолога Батьківські тести Завдання для батьків
Для учнів
Захист своїх прав Молодь і суспільство Самовиховання Як правильно вчитися? Крилаті вирази Саморозвиток Шкідливі звички Учнівські тести Цікавий Інтернет

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Від Windows 7 до Windows 10

Конкуренція на ринку програмного забезпечення загострюється. В результаті цього розробники прагнуть створювати нові та оновлювати і вдосконалювати існуючі продукти. Як приклад – операційна система Windows від корпорації Microsoft.

 

Windows 7

Windows 7, версія операційної системи від корпорації Microsoft, з’явилася як наступниця Windows XP і Windows Vista.

Розробники кардинально змінили інтерфейс панелі завдань: вона стала напівпрозорою, більшою на 10 пікселів і без межі з панеллю швидкого запуску. Всі текстові елементи замінили графічними, причому, значки стали більшими.

Робота з кількома вікнами стала зручною: можна одночасно спілкуватися в Messenger, шукати в браузері потрібний матеріал і працювати з документами в Microsoft Office. Значки вказують на програми і на вікна, відкриті цими додатками. Зручне підсвічування активних вікон. На панелі завдань відображається хід архівації, копіювання, переміщення або видалення файлів. Робота з вікнами зручніша.

Удосконалений інструмент User Account Control, який дозволяє керувати обліковими записами користувачів. Новий Windows Media Player 12 підтримує популярні кодеки AAC, divx, xvid, H.264 (не кожен програвач читає відео, стиснене цим кодеком).

Легко працювати в Інтернеті: одним натисненням кнопки на системній панелі відбувається пошук бездротових мереж, а оновлена версія браузера Internet Explorer 8 відрізняється відмінною продуктивністю і підвищеною безпекою.

Windows 7 підтримує формат віртуальних жорстких дисків VHD, що дуже зручно для любителів комп’ютерних ігор і різних навчальних медіапрограм. Командна оболонка Windows PowerShell об’єктно-орієнтованого типу разом з додатком NET. Framework дає можливість вирішення ряду завдань.

Оновлений Wordpad дозволяє працювати не тільки з текстовими документами з розширенням .doc, .docx, .odt, але й має нові опції. В документ можна додати зображення, а створений файл можна переслати електронною поштою за вказаною адресою.

Найголовнішою перевагою Windows 7 є сумісність з ПК з досить простими технічними характеристиками. Дистрибутив з операційною системою містить набір драйверів , який підходить практично для будь-якої материнської плати, відеоадаптера і аудіокарти.

ОС Windows 7 сподобалася майже всім, тому більше коментарів не потребує. Правда, в неї були свої недоліки, більшість з яких поступово виправлялися.

 

Windows 8

У Windows 8 екран «Пуск» повністю замінює звичне меню. Саме старе меню зникло повністю, хоч його можна повернути з допомогою сторонніх програм.

У старому варіанті «Пуску» можна було легко звернутися, наприклад, до панелі керування або розділу «Комп’ютер». У Windows 8 ці посилання на ключові місця прибрано, а замість них поставлено посилання на «подорожі», біржові зведення та інші речі.

На новому екрані «Пуск» можна знайти все, включаючи віддалений доступ до іншої системи, однак для годинника (дрібниця, але приємна і корисна) місця не знайшлося.

Одна з проблем Windows 8 і її нового плиткового Metro – незручність, порушення правил побудови простих і зручних інтерфейсів. Наприклад, для виключення комп’ютера у Windows 7 досить натиснути «Пуск»«Завершення роботи». Ця ж операція для Windows 8 складніша, якщо вже здійснено перехід до десктопної частини. Треба курсором миші «зловити» спливаючу в правій частині екрана панель, клацнути по ній, вибрати «Параметри» на цій панелі, знайти пункт «Виключення» та натиснути кнопку «Завершення роботи».

За замовчуванням весь контент персонального комп’ютера відкривається через Metro-додатки, які не відзначаються особливою функціональністю: в програмі для перегляду графіки відсутні будь-які елементи управління; немає можливості використовувати клавіатуру для швидкого перегляду зображень; багато з додатків вимагають облікового запису в онлайн-сервісі Microsoft і т.п.. Водночас, кожен з додатків використовує великий об’єм ОЗУ. Закриття вікон Metro-додатків – далеко не оптимальна операція, придумана розробниками, особливо при користуванні тачпадом ноутбука.

Збиває з пантелику поведінка інтерфейсу, коли ви хочете зробити одне, а вам пропонується інше. У цьому можна переконатися при відкритті головного меню Opera або Firefox.

Певні незручності виникають, коли ви хочете копіювати/перемістити в папку файл з таким же ім'ям, яке там вже є. Функція провідника у Windows 7 дозволяла автоматично перейменувати другий з файлів і в результаті зберегти обидва одним клацанням мишки. У Windows 8 ця процедура ускладнена.

Які позитивні рішення властиві Windows 8? Новинка Metro - стартовий екран - викликає найбільше суперечок і дискусій. Інтерфейс «Метро» є явною перевагою, так як він став певним кроком уперед у розвитку операційних систем. Звикнути до нього досить просто, а якщо розглянути всі його можливості, то взагалі він стане вельми приємним доповненням. Для «Metro» є свої додатки, аналогів яких для стандартного десктопа немає.

Швидкий доступ до налаштування комп’ютера завдяки новому інтерфейсу Metro: досить відвести курсор миші в нижній правий кут, як відразу з’являються кнопки «Параметри», «Пристрій», «Пуск», «Загальний доступ» і «Пошук». В принципі, «Пошук» - це сучасний аналог старої кнопки «Пуск». Всі кути робочого столу в Windows 8 - функціональні.

Дизайн Windows 8 дуже схожий з програмою Microsoft Office 2013.

Вдосконалений браузер Internet Explorer, що оновився і став більш комфортним для використання, причому зміни торкнулися не стільки зовнішньої складової, скільки у внутрішній, тепер він швидший і надійніший, особливо порівняно з Windows 7.

В OS Windows 8 оновлений диспетчер завдань. Він став більш зрозумілим і комфортним у використанні. Тепер в ньому можна не тільки відключати процеси, але ще й проводити аналіз роботи ПК, вимикати/вмикати автозавантаження і багато іншого.

До восьмої версії ОС підтримували роботу тільки з одним ядром процесора, що було причиною великої кількості зависань. Завдяки підтримці роботи з двома ядрами процесора Windows 8 легше справляється із завданнями користувача, а у разі відмови одного ядра, система переключиться на друге і перезапустить перше. Ця перевага Windows 8, мабуть, найважливіша для тих, хто цінує стабільність і швидкодію.

 

Windows 10

Перехід Microsoft відразу до Windows 10 відображає бажання компанії дистанціюватися від не дуже популярної Windows 8. Тому була пропущена дев’ята версія.

У Microsoft назвали Windows 10 «найпотужнішою платформою в історії». Windows 10 буде встановлюватися на ширший спектр пристроїв різного типу порівняно з попередніми версіями: не тільки настільні ПК, ноутбуки та планшети, але й смартфони, і телевізори.

Версія Windows 8 була розкритикована за використання радикально нового і незвичного для користувачів Windows 7 дизайну. Microsoft запевняє, що інтерфейс Windows 10 знайомий користувачам операційної системи компанії, незалежно від того, з якою версією вони зараз працюють. Так, стартове меню Windows 10 схоже на Windows 7, але вікна, що відкриваються збоку, нагадують Windows 8.

Windows 10 буде встановлюватися на ширший спектр пристроїв порівняно з попередніми версіями OC: персональні комп'ютери, ноутбуки, планшети, смартфони, телевізори, різні плати та промислові пристрої, що використовуються для сценаріїв Internet of Things. Нова OC також буде єдиною платформою для розробки додатків і каналом доставки додатків через Магазин.

Покращений інтерфейс користувача, який залишився звичним, але набув кількох нових корисних можливостей.

Меню «Пуск» відкривається після натискання на логотип у лівому нижньому куті робочого столу. У лівому стовпчику меню розміщуються ярлики до останніх запущених застосунків, у правому – плитки універсальних додатків. В меню також є кнопки управління і оновлена функція пошуку не тільки в локальній системі, але й в Інтернеті.

Універсальні вікна додатків: класичні програми для робочого столу і нові універсальні додатки запускаються у власному вікні на робочому столі.

Покращена функція Snap, що дозволяє відкрити до 4 додатків на екрані одночасно, а Windows підказує, які ще додатки запущені і як їх можна розмістити. Працювати в декількох додатках відразу стало простіше і зручніше.

Користувач може створювати декілька робочих столів і розміщувати на них вікна додатків. Можна вивести всі створені столи на екран і перемикатися між ними.

На панелі завдань з’явилася нова кнопка Task View. При натисканні на неї, на екрані з'являються в зменшеному вигляді вікна всіх запущених додатків.

При створенні Windows 10 особливу увагу приділено корпоративним користувачам. Нова ОС сумісна з усіма традиційними системами управління, які використовують організації.

Фактично, повернення звичного меню «Пуск» означає чергове визнання того, що вся концепція Windows 8 була провальною. Взагалі ж, навіть ознайомлення з пробною версією Windows 10 дає підстави стверджувати, що ця розробка перевершує всі попередні.

Спочатку представники Microsoft відмовлялися відповідати на запитання про те, чи буде оновлення до Windows 10 безкоштовним, сказавши, що інформація про умови переходу і вартість буде оприлюднена пізніше.

Орієнтовно у другій половині 2015 року має відбутися довгоочікувана прем’єра новітньої операційної системи від Microsoft - Windows 10, але досі до кінця не відома політика Microsoft щодо монетизації OS.

Керівник взаємодії Windows 10 з користувачами Габріель Аул на своїй сторінці в Twitter був підтвердив чутки про те, що користувачі операційних систем з версіями нижче Windows 7 не отримають прямого оновлення платформи Windows 10. Користувачі ж Windows 7 і Windows 8 зможуть після оновлення зберегти всі налаштування і програми, встановлені на комп’ютері.

В мережі ходили чутки про те, що Windows 10 отримають тільки користувачі Windows 8.1 у вигляді безкоштовного оновлення OS, власникам Windows 7 доведеться оплатити частину вартості пакета оновлень, ну а всім тим, хто все ще використовує більш старі версії Windows (XP і Vista) доведеться купувати Windows 10 за повну вартість.

Дещо прояснилася ситуація після того, як 21 січня 2015 року корпорація Microsoft презентувала багато різних новинок, серед яких: нова Windows 10 Consumer Preview, нова Windows 10 для мобільних пристроїв, новий браузер, клієнт Xbox Live та ігри з Steam для всіх пристроїв на Windows, Surface Hub c 84-дюймовим екраном, голографічні окуляри доповненої реальності HoloLens.

Windows 10, яка була представлена у вересні, тепер отримала безліч приємних змін і скоро буде доступна користувачам, які беруть участь у програмі Windows Insider, для пробного використання. Тепер на Windows 10 зможуть працювати планшети, ноутбуки, персональні комп’ютери, Xbox.

Про дату релізу операційної системи не повідомлено, але після нього для всіх буде передбачений безкоштовний перехід з Windows 7, Windows 8 і Windows 8.1 до Windows 10 протягом першого року. Що буде далі – комерційна таємниця (поки що).

В операційній системі Windows 10 буде реалізований як віконний режим, знайомий з Windows 7, так і режим, схожий на Windows 8. Панель Пуск буде також адаптуватися під режим використання пристрою.

Тепер і в персональні комп’ютери приходить голосове управління Cortana. Можна буде спілкуватися з Cortana, яка поступово вивчить ваші інтереси та вподобання, перетвориться на особистого асистента. Cortana має багато можливостей, у тому числі, знаходити і запускати додатки.

Microsoft готує нову операційну систему Windows 10 і для мобільних пристроїв. Істотно поліпшено Центр повідомлень, в екран повідомлень інтегровано Skype, підвищено зручність текстового набору і багато іншого.

В мобільну операційну систему будуть вбудовані повноцінні інструменти для форматування і редагування документів Word, Excel, PowerPoint і Outlook та багато іншого: універсальний додаток Фотографії з колекціями, автокорекцією, синхронізацією з OneDrive; новий музичний додаток, що синхронізуються між пристроями, а музику можна зберігати на OneDrive; нові красиві контакти і т.п.

Новий браузер отримав новий інтерфейс, який вписаний в загальний дизайн Windows 10. Одна з ключових функцій - можливість писати замітки поверх веб-сторінок (за допомогою стилуса або пальця можна позначити і підписати потрібний об’єкт або залишити свій коментар).

Для любителів ігор Microsoft анонсував вбудований клієнт Xbox Live для всіх пристроїв на Windows 10. В одному додатку можна побачити всі ігри, які належать користувачеві, його активність і інформацію, пов’язану з ними. Важливо те, що сюди потрапляють ігри зі Steam, яким користуються дуже багато. Для відкриття додатка Xbox достатньо натиснути Win + G.

Surface Hub - новий пристрій для бізнесу. Він може стати зручним для нарад або обговорень якихось робочих завдань. Можна писати і малювати прямо на пристрої, вивести на екран контент з будь-якого іншого пристрою, використовуючи його як велику сенсорну панель. Крім того, до екрану можна підключатися у віддаленому режимі, використовувати Skype і будь-які інші програми.

Окуляри HoloLens дозволяють поринути в доповнену реальність, для них не потрібен телефон або комп’ютер. У цих окулярах можна працювати не тільки зі спеціальними програмами, а й з будь-якими універсальними додатками Windows.

HoloStudio дозволяє створювати свої голограми, свої 3D-об'єкти, навіть роздруковувати їх, за наявності 3D-принтера.

Holographic API обіцяють включити до Windows 10, тобто, на всіх пристроях з Windows 10 буде Holographic API.

Корпорація Microsoft планує безкоштовно оновлювати Windows протягом життєвого циклу пристроїв, на яких вона встановлена. Скільки буде складати цей період, в компанії поки не повідомляють. У Microsoft ставлять перед собою мету: позбавити користувачів від необхідності стежити за тим, яка версія Windows у них встановлена.



Джерело: http://shkos.at.ua/doc/moi_statti/vid_windows_7_do_windows_10.doc
Категорія: Мої статті | Додав: Peter (06.02.2015)
Переглядів: 1666 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
avatar
Категорії розділу
Мої статті [2]
Методика [44]
Бібліотека [3]
Учительська [69]
Для учнів [5]
Для батьків [2]
Пошук
Нові документи
Нові накази МОН
Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності
Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах...
Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Нові листи МОН
Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»
Про відзначення Дня захисника України
Про організацію та проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

Новини освіти
Вхід на сайт
Наше опитування
Які матеріали найпотрібніше розміщувати на сайті (вибрати один)?
Всього відповідей: 368
Джерела інформації







Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0