На своїй сторінці у ФБ Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд», опублікував пост щодо поділу дітей за схильністю до гуманітарних або точних наук.
Питають, чи потрібно враховувати в школі схильність дітей до гуманітарних або точних наук?
Ні, не потрібно. Ми провели велике наукове дослідження, опитавши понад 8000 дорослих людей і учнів. Питали: ви берете на себе відповідальність за майбутнє школяра, потураючи його схильності до гуманітарних або природничих наук?
Відповіді отримали такі: відповідальність на себе взяли 7% педагогів, 24% батьків і 3% самих школярів. Тобто, радити радять, а відповідальність брати не хочуть.
Втім, батьки можуть спробувати віддати дитину на «музику», «фізкультуру», «хімію», «іноземні мови», «історію» або «математику». А потім, коли вона виросте, подивитися, чи скаже вона їм «спасибі».
Справа в тому, що невідомо, який саме біт інформації, отриманий в школі, потім може стати справою життя. Діти змінюють свої уподобання по три рази на рік, пробуючи то одне, то інше (і це правильно), не пов'язуючи ці проби з майбутнім.
Усвідомлений же вибір «ким я хочу стати» починається з 20-22 років. Більш того, зараз і ліва, і права півкуля повинні бути однаково добре розвиненими.
Так що поділ на фізиків і ліриків пішов у далеке минуле.
Виграють ті, хто розуміє, що зараз треба швидко орієнтуватися у всьому відразу одночасно.
І тут же робити вибір.
Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд», |