Новини
Управління
Нормування праці Охорона праці Планування роботи Система контролю Шкільна документація Атестація педпрацівників Робота педради Реформа освіти Освітній менеджмент
Методика
Освітні технології Методичні рекомендації Діагностична робота Стан викладання Навчальні кабінети Методичний кабінет Аналіз уроку Анкетування
Учительська
Календарне планування Поурочне планування Сценарії заходів Майстер-клас Класне керівництво Тести для учителів Педагогічний словник Творчість учителів
Бібліотека
Нормативні документи Навчальні підручники Облік підручників Електронний каталог Сценарії Бланки, форми Актуальні питання
Для батьків
Сім'я і закон Сім'я і виховання Методика виховання Батьки і педагоги Здоров'я дітей Поради психолога Батьківські тести Завдання для батьків
Для учнів
Захист своїх прав Молодь і суспільство Самовиховання Як правильно вчитися? Крилаті вирази Саморозвиток Шкідливі звички Учнівські тести Цікавий Інтернет

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативні документи » МОН України: накази 2016

Про надання грифів Міністерства освіти і науки України навчальній літературі для дітей з особливими освітніми потребами
[ Викачати з сервера (62.0 Kb) · Скачати дистанційно () ] 04.10.2016, 08:44

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

м. Київ
26.09.2016                                            № 1148

Про надання грифів Міністерства
освіти і науки України навчальній
літературі для дітей з особливими
освітніми потребами

Відповідно до пункту 1.8. Порядку надання навчальній літературі, засобам навчання і навчальному обладнанню грифів та свідоцтв Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17 червня 2008 р. № 537, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 липня 2008 р. за № 628/15319, з метою реалізації рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 08.09.2016 року (протокол № 9/2-19) «Про надання грифів Міністерства освіти і науки України навчальній літературі для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з особливими освітніми потребами»

НАКАЗУЮ:

1. Надати гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» навчальній літературі для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з особливими освітніми потребами згідно з переліком, наведеним у додатку.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П. К.

Міністр                                                                              Л. М. Гриневич

Додаток
до наказу Міністерства
освіти і науки України
26.09.2016 № 1148

Перелік навчальної літератури
для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів
для дітей з особливими освітніми потребами, якій надається
гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України»

1. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція мовлення» для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Ільєнко Т.А., Страх О. Г., Трофименко Л. І.).

2. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (корекція пізнавальної сфери) для підготовчого, 1 -4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором (авт. Сулейманова Ю. В.).

3. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (корекція емоційно-вольової сфери) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором (авт. Гудим І. М., Костенко Т. М., Довгопола К. С).

4. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток мовлення» для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором (авт. Скринникова С. В., Соляник Л. Д.).

5. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Соціально-побутове орієнтування» для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором (авт. Легкий О. М.).

6. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Орієнтування в просторі» для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей (авт. Кондратенко СВ., Гошовський В. І.).

7. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Лікувальна фізична культура» для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором (авт. Шеремет Б. Г.).

8. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Ритміка» для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором (авт. Бондаренко Ю. А.).

9. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (базова) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Чеботарьова О. В., Іоганова Н. А.).

10. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Соціальна адаптація першокласника) для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Яременко О. В.).

11. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Розвиток пізнавальної діяльності) для підготовчого класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Наливкіна Н. М.).

12. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Формування графічних навичок у дітей підготовчого та перших класів) для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Чорна І. В.).

13. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Сенсомоторний розвиток) для підготовчого, 1 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. П'ята М. І.).

14. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Лего-конструю­вання) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Лапін А. В.).

15. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Арт-корекція) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Брусенська І. М.).

16. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Формування навчально-мовленнєвої діяльності учнів за допомогою казки) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Літинська Я. Г., Трембалович І. П.).

17. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Розвиток комунікативної функції мовлення «Говірливий струмок») для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Жеплінська С. В.).

18. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Формування лінгвістичних понять на основі використання асоціативних схем) для 3 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Татаринова О. М.).

19. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Формування знань про довкілля засобами пізнавальних завдань) для підготовчого, 3, 4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Гусак Т. О.).

20. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Пізнай навколишній світ) для підготовчого, 1 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Пігур О. В., Соколовська І. М., Лазорчин О. С).

21. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Цікава скринька) для підготовчого, 1 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату ( авт. Коваль Л. І.).

22. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Корекційна ритміка) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Гладченко І. В., Шепічак О. О.).

23. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Світ Монтессорі) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Дишлюк Т. Б.).

24. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Готовність дитини до навчання в школі (діагностична методика)) для підготовчого, 1 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Яременко О. В.).

25. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (Розвиток мовлення) для підготовчого, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату (авт. Ільєнко Т.А., Стах О.Г.).

26. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (корекція когнітивного розвитку) для 5-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку (авт. Сак Т. В., Прохоренко Л. І.).

27. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція розвитку» (корекція особистісного розвитку )для 5-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного (авт. Логвінова І. П., Кучеренко О. Ю.).

28. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток мовлення» для 5-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку (авт. Омельченко І. М., Федорович Л. О.).

29. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток мовлення дітей з помірною розумовою відсталістю в процесі ознайомлення з природою» для підготовчих, 1-4 класів (авт. Хайдарова О.С., Блеч Г. О.).

30. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток мовлення з використанням методики ТАН-Содерберг» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Заремба В.В., Ліщук Н.І., Морозова Н.В., Блеч Г. О.).

31. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Лікувальна фізкультура» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Бобренко І. В.).

32. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Острівець здоров'я» для підготовчих, 1 -4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Ковтун А. В., Кунникова О. О., Стригунова А. І., Бобренко І. В.).

33. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Театральна логоритміка» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Папета О. В., Демянович М. 3., Компанієнко О. М., Гладченко І. В.).

34. Програма з корекційно-розвиткової роботи «У світі ритмів» » для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Левченко Л. И., Гладченко І. В.).

35. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Барабанотерапія» для підготовчих, 1 -4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю ( авт. Василевська Л.Є., Гладченко І. В.).

36. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток психомоторики та сенсорних процесів» (психосоціальний розвиток) для підготовчих, 1 -4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Жук Т.Я., Трикоз С. В.).

37. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Азбука творчості» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Чеботарьова О. В., Брусенська І. М.).

38. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Музичні краплинки» для 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (авт. Шеклунова Н.О., Міненко А. В.).

39. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Лікувальна фізкультура» для 7-10 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення (авт. Чепурний А. В.).

40. Програма з корекційно-розвиткової роботи «Корекція мовлення» для 5-10 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення (авт. Трофименко Л. І., Ільяна В. М., Пригода 3. С, Грибань Г. В., Аркадьєва О. О.).

41. «Літературне читання. Українська мова» (4 частини) підручник для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей (авт. Савченко О. Я.).

42. «Природознавство» (3 частини) підручник для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей (авт. Грущинська І. В.).

43. «Основи здоров'я» (2 частини) підручник для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей підручник (авт. Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С, Страшко С. В.).

44. «Соціально-побутове орієнтування. 1 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (авт. Ярмола Н. А.).

45. «Трудове навчання. 2 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (авт. Чеботарьова О. В., Гнатенко В. С).

46. «Українська література. 5 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (авт. Кравець Н. П., Дмітрієва М. В.).

47. Історія України. 7 клас» підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей (авт. Косенко Ю. М.).

48. Комплект навчальних програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для сліпих дітей та дітей зі зниженим зором. 8-10 класи. («Хімія», «Українська література», «Зарубіжна література», «Геометрія», «Алгебра», «Інформатика», «Всесвітня історія», «Іноземна (англійська) мова», «Біологія», «Правознавство», «Фізика», «Музика», «Мистецтво», «Фізична культура», «Українська мова», «Трудове навчання», «Географія», «Історія України», «Основи здоров'я») (авт. Костенко Т.М., Легкий О.М., Кондратенко С.В., Христоєва Н.В., Якимів О.Р., Шеремет Б.Г.).

49. Комплект навчальних програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення. 8-10 класи. («Хімія», «Українська література», «Зарубіжна література», «Геометрія», «Алгебра», «Інформатика», «Всесвітня історія», «Іноземна (англійська) мова», «Біологія», «Правознавство», «Фізика», «Музика», «Мистецтво», «Фізична культура», «Українська мова», «Трудове навчання», «Географія», «Історія України», «Основи здоров'я») (авт. Данілавічютє Е.А., Трофименко Л.І., Рібцун Ю.В., Ільяна В.М., Пригода З.С.).

50. Комплект навчальних програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для глухих дітей. 8-10 класи. («Хімія», «Українська література», «Зарубіжна література», «Геометрія», «Алгебра», «Інформатика», «Всесвітня історія», «Іноземна (англійська) мова», «Біологія», «Правознавство», «Фізика», «Мистецтво», «Фізична культура», «Українська мова», «Українська жестова мова», «Трудове навчання», «Географія», «Історія України», «Основи здоров'я») (авт. Жук В. В., Таранченко О. М., Шевченко В. М., Литвинова В. В., Адамюк Н. Б.).

51. Комплект навчальних програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей зі зниженим слухом. 8-10 класи. («Хімія», «Українська література», «Зарубіжна література», «Геометрія», «Алгебра», «Інформатика», «Всесвітня історія», «Іноземна (англійська) мова», «Біологія», «Правознавство», «Фізика», «Мистецтво», «Фізична культура», «Українська мова», «Українська жестова мова», «Трудове навчання», «Географія», «Історія України», «Основи здоров'я») ( авт. Жук В. В., Таранченко О. М., Шевченко В. М., Литвинова В. В., Адамюк Н. Б.).

52. Комплект навчальних програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із затримкою психічного розвитку 8-9 класи. («Хімія», «Українська література», «Зарубіжна література», «Геометрія»,

«Алгебра», «Інформатика», «Всесвітня історія», «Іноземна (англійська) мова», «Біологія», «Правознавство», «Фізика», «Музика», «Мистецтво», «Фізична культура», «Українська мова», «Трудове навчання», «Географія», «Історія України», «Основи здоров'я») (авт. Сак Т.В., Омельченко І.М., Прохоренко Л. І., Логвінова І. П., Бабяк О. О., Шапочка К. А., Лапін А. В., Мельнікова Л. О. та ін.).

53. Комплект навчальних програм для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату 8-10 класи. («Хімія», «Українська література», «Зарубіжна література», «Російська мова», «Геометрія», «Алгебра», «Інформатика», «Всесвітня історія», «Іноземна (англійська) мова», «Біологія», «Правознавство», «Фізика», «Музика», «Мистецтво», «Фізична культура», «Українська мова», «Трудове навчання», «Географія», «Історія України», «Основи здоров'я») (авт. Трофименко Л. І., Бартєнєва Л. І., Данілавічютє Є. А., Григор'єва Л. М., Пригода 3. С, Торба Л. С, Спіжева Т. Л., Тіщенко Н. Ф., Чеботарьова О. В. та ін.).

В. о. директора ДНУ
«Інститут модернізації змісту освіти»                     Ю. І. Завалевський

 

 

Категорія: МОН України: накази 2016 | Додав: Peter
Переглядів: 1206 | Завантажень: 179 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Категорії розділу
Укази Президента [0]
МОН України: накази 2016 [397]
МОН України: листи 2016 [225]
Постанови ВР, КМ України [61]
Інші [3]
МОН України: накази 2017 [117]
Конкурси, олімпіади [0]
МОН України: листи 2017 [31]
МОН України: листи 2018 [0]
МОН України: накази 2018 [0]
Закони України [1]
Пошук
Нові документи
Нові накази МОН
Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності
Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах...
Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Нові листи МОН
Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»
Про відзначення Дня захисника України
Про організацію та проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

Новини освіти
Вхід на сайт
Наше опитування
Які матеріали найпотрібніше розміщувати на сайті (вибрати один)?
Всього відповідей: 343
Джерела інформаціїСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0