Новини
Управління
Нормування праці Охорона праці Планування роботи Система контролю Шкільна документація Атестація педпрацівників Робота педради Реформа освіти Освітній менеджмент
Методика
Освітні технології Методичні рекомендації Діагностична робота Стан викладання Навчальні кабінети Методичний кабінет Аналіз уроку Анкетування
Учительська
Календарне планування Поурочне планування Сценарії заходів Майстер-клас Класне керівництво Тести для учителів Педагогічний словник Творчість учителів
Бібліотека
Нормативні документи Навчальні підручники Облік підручників Електронний каталог Сценарії Бланки, форми Актуальні питання
Для батьків
Сім'я і закон Сім'я і виховання Методика виховання Батьки і педагоги Здоров'я дітей Поради психолога Батьківські тести Завдання для батьків
Для учнів
Захист своїх прав Молодь і суспільство Самовиховання Як правильно вчитися? Крилаті вирази Саморозвиток Шкідливі звички Учнівські тести Цікавий Інтернет

Каталог файлів

Головна » Файли » Нормативні документи » МОН України: накази 2016

Про Типові навчальні плани початкової школи
[ Викачати з сервера (135.5 Kb) · Скачати дистанційно () ] 01.12.2014, 04:00

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
від 29 листопада 2005 р.                                    № 682

Про Типові навчальні плани
початкової школи

На виконання Закону України «Про загальну середню освіту» з метою впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 №1717 «Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання»,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Типові навчальні плани початкових шкіл з українською мовою навчання (додатки 1,2), початкових шкіл з навчанням російською чи іншою мовою національної меншини (додаток 3), а також спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов (додатки 4,5) і ввести їх в дію з 2006/2007 навчального року.

2. Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам загальноосвітніх навчальних закладів забезпечити необхідні умови щодо реалізації Типових навчальних планів початкової школи.

3. Із введенням в дію затверджених Типових навчальних планів початкової школи вважати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 01.03.2004 № 162 «Про навчальні плани початкової школи з навчанням українською та мовами національних меншин».

4. Опублікувати Типові навчальні плани початкової школи в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України, газетах «Освіта України», «Освіта», науково-методичному журналі «Початкова школа», розмістити на сайті Міністерства освіти і науки України.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Огнев´юка В.О.

Міністр                     С.М.Ніколаєнко

 

ТИПОВІ НАВЧАЛЬНІ ПЛАНИ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Пояснювальна записка

Типові навчальні плани початкової школи складені на виконання Закону України «Про загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 №1717 «Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання».

Відповідно до мов навчання у системі загальної середньої освіти передбачено окремі варіанти Типових навчальних планів початкових шкіл з українською мовою навчання (додатки 1,2), початкових шкіл з навчанням російською чи іншою мовою національної меншини (додаток 3), а також спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов (додатки 4,5).

Типові навчальні плани містять інваріантну складову, сформовану на державному рівні, обов’язкову для всіх загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування і форм власності, та варіативну, в якій передбачено додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової, курси за вибором, індивідуальні та групові заняття, консультації.

На основі Типових навчальних планів загальноосвітні навчальні заклади складають на кожен навчальний рік робочий навчальний план з конкретизацією варіативної складової, враховуючи особливості регіону та індивідуальні освітні потреби учнів. Повноцінність початкової загальної освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної складових, які в обов’язковому порядку фінансуються з відповідних бюджетів.

Порівняно з чинними навчальними планами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки від 01.03.2004 № 162, до них відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 №1717 та на виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки від 20.10.2005 протокол № 10/1 - 2 «Про підсумки переходу початкової школи на новий зміст та структуру навчання» внесено зміни.

З огляду на те, що Базовий навчальний план початкової школи затверджувався до введення вивчення іноземної мови, а також на необхідність вивчення у ряді шкіл російської чи іншої мови національної меншини, поглибленого вивчення у спеціалізованих школах окремих предметів, - у 2-2,5 разів збільшено час на варіативну складову змісту освіти.

В інваріантній складовій перерозподілено час між окремими предметами. На 1 годину збільшено тижневе навантаження на вивчення математики у 1 класі та іноземної мови у 2 класі, а також російської чи іншої мови національної меншини у 1 і 2 класах шкіл з вивченням цих мов, на мову навчання у 2 класі загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин. Узгоджено час на заняття з «Основ здоров’я» в усіх типах шкіл (по 1 годині у кожному класі).

При визначенні гранично допустимого навантаження учнів ураховані санітарно-гігієнічні норми та нормативну (скорочену) тривалість уроків у 1 класі - 35 хвилин, 2 – 4 класах – 40 хвилин.

Навчальний рік щорічно розпочинається 1 вересня і закінчується проведенням навчальних екскурсій та підсумкового оцінювання навчальних досягнень учнів. Для учнів початкових класів організовуються навчальні екскурсії в природу, на виробництво, заняття на навчально-дослідних ділянках, суспільно корисна праця.

Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів дозволяється вносити корективи до термінів організації навчальних екскурсій з урахуванням місцевих умов, специфіки навчального процесу, термінів надолуження виконання навчальних програм у зв’язку з вимушеним призупиненням навчальних занять. При цьому залишається незмінною загальна тривалість навчального року – вона не може бути меншою за 175 робочих днів.

Структура навчального року визначається загальноосвітнім навчальним закладом відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

Типові навчальні плани зорієнтовані на роботу початкової школи за 5-денним навчальними тижнем.

Освітня галузь «Людина і світ» з урахуванням вікових особливостей учнів у Типових навчальних планах реалізується через навчальний предмет «Я і Україна», який може вивчатися варіативно: інтегрованим курсом або окремими предметами.

Освітня галузь «Здоров’я і фізична культура» реалізується навчальними предметами «Фізична культура» та «Основи здоров’я». Формування умінь та навичок з основ безпеки життєдіяльності здійснюється в рамках інтегрованого курсу «Основи здоров’я».

Освітня галузь «Мистецтво» реалізується навчальними предметами «Образотворче мистецтво» і «Музика» або інтегрованим курсом «Мистецтво».

Освітня галузь «Технологія» реалізується через предмети «Трудове навчання» або «Художня праця».

За наявності відповідного методичного забезпечення за рахунок годин варіативної складової можуть вивчатись курси «Комп’ютерна азбука», «Музика і рух», «Хореографія», «Ритміка» тощо.

У робочому навчальному плані можливі варіанти інтегрування окремих предметів (відповідно до чинних програм) за умови збереження загальної кількості годин на їх вивчення.

Категорія: МОН України: накази 2016 | Додав: Peter
Переглядів: 831 | Завантажень: 196 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Категорії розділу
Укази Президента [0]
МОН України: накази 2016 [397]
МОН України: листи 2016 [225]
Постанови ВР, КМ України [61]
Інші [3]
МОН України: накази 2017 [117]
Конкурси, олімпіади [0]
МОН України: листи 2017 [31]
МОН України: листи 2018 [0]
МОН України: накази 2018 [0]
Закони України [1]
Пошук
Нові документи
Нові накази МОН
Про внесення змін до Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності
Про внесення змін до Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах...
Про проведення у 2017/2018 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Нові листи МОН
Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»
Про відзначення Дня захисника України
Про організацію та проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018»

Новини освіти
Вхід на сайт
Наше опитування
Які матеріали найпотрібніше розміщувати на сайті (вибрати один)?
Всього відповідей: 368
Джерела інформації







Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0